Sodyum Bikarbonat ve Limon Mucizesi!

Sodyum bikarbonat ve limon tek başına bile sayısız faydalara sahip doğal besinlerdir. Eski dönemlerden beri limon da karbonat da, türlü nedenlerle insan doğasına fayda sağlayan besinler içinde yer almıştır. Karışımları ise vücut işlevlerini düzenleme ve bazı durumlarda onarma işlevine sahiptir.

Sağlığımıza dikkat etmenin ilk kuralı; doğal da olsa alacağımız her türlü gıdaya temkinli yaklaşmaktır. Beklenmedik reaksiyonlar görülebilme ihtimaline karşın hamile veya emziren kadınlar, ilaç kullananlar ya da herhangi bir rahatsızlığı olanların bu karışımı doktorlarına danışarak kullanmalarında fayda var.

Vücudun alkali olması sağlığı nasıl etkiler?

1. Böbrek sağlığına olumlu etki ettiği görülmüştür.

Böbrek ve idrar yolu problemleri, böbrek taşı ve benzeri sorunlar yaşayanlar her öğün sonrasında bu karışımdan içerek faydasını kısa sürede görebilirler.

Bir bardak suya bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve bir kaç damla limon suyu karıştırarak içildiğinde vücudun pH oranı ve kanın keratin seviyesi dengelenir.

Böbrekler iyi çalışmadığında vücutta asit birikir ve bu alkali karışım, asidi etkisiz hale getirir. Nefrologlar da hastalarına düzenli olarak bu karışımdan kullanmalarını önerirler.

2. Sindirim Problemlerini Gideren Mucize Karışım; sodyum bikarbonat ve limon

Eski zamanlardan bu yana, sindirim problemleri için sodyum bikarbonat ve limon karışımının son derece etkili olduğu bilinir.

Bir bardak su, biraz bikarbonat ve birkaç damla limonla etkili doğal bir karışım ortaya çıkar. Böylelikle mide ve sindirim yollarında şişkinliğe sebep olan asitle mücadele kolaylaşır. Ayrıca mide gazı ve reflü için de rahatlatıcı etkisinin olduğu bilinir. Bu tür rahatsızlıklarınız varsa bu doğal karışımı mutlaka deneyin.

3. Sağlıklı bir karaciğere sahip olmanızı sağlar

Sodyum bikarbonat ve limon kullanımı karaciğerin etkin bir şekilde arındırma yapabilmesi için katalizör görevi görür. Karaciğer, bilindiği gibi vücudun detoks laboratuvarıdır.

Her gün aç karnına bir bardak su ile bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve bir kaç damla limon vücuda  C vitamini sağlar aynı zamanda antioksidan görevi görür. Karaciğer sağlığını korumak için düzenli olarak bu karışımı kullanmak şart.

4. Doğal yoldan kilo vermeyi sağlayan mucizevi karışım

Her gün aç karına bir bardak suya bir yemek kaşığı sodyum bikarbonat ve limon suyu katılarak içilen bu karışım, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi de kolaylaştırır.

Bu yolla toksinlerden ve iltihaba yol açan zararlı maddelerden arınan vücut rahatlar. Ayrıca bağırsak sorunları ve vücuttaki ödemin atılmasında da oldukça etkilidir. Kilo verirken  vücuttaki pH ve alkalin oranlarını arttırmak hızlı yağ yakımını dolayısıyla da kısa sürede fazla kilolardan kurtulmayı sağlar.

( Kilo probleminiz varsa kilo vermek için organik öneriler yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.)

5. Cildin yaşlanma etkileri ile savaşmasına yardımcı olur.

Karışım, vücudun ph seviyesini arttırarak cildimize ciddi manada olumlu etki  sunar. ph seviyesinin yüksek olması, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar ve yaşlanma etkilerini geciktirir.

Sağlığınızı muhafaza etmek için, mümkünse her gün, bikarbonat ve limon karışımını tüketmeye özen göstermek gerekli.

Sodyum bikarbonat ve limon karışımının hatta ikisinin ayrı ayrı kullanımlarının dahi sayısız faydaları varken, en ufak problemimizde dahi kimyasal ilaçlara yönelmemiz ne kadar doğru? Şahsi fikrim her zaman (tabi çok ciddi sorunlar olmadığı sürece) doğal ‘ilaçlar’ ilk tercihimiz olmalı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

YORUM YAP!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yayınlar

Başa dön tuşu
Kapalı