Kullanım Koşulları

XHayat’a Hoşgeldiniz!

Bu şartlar ve koşullar, https://xhayat.com adresinde bulunan XHayat Web Sitesinin kullanımına ilişkin kural ve düzenlemeleri ana hatlarıyla belirtir. Bu web sitesine erişerek bu hüküm ve koşulları kabul ettiğinizi varsayıyoruz.

1. Kullanıcı web sitemizi ziyaret ederek kullanım koşullarını okuyup anladığını ve kabul ettiğini belirtmiş olur. xhayat.com ziyaretçi ve kullanıcılarına bildirmeden kullanım koşullarını güncelleme hakkını saklı tutar. Kullanım koşullarının yeni versiyonuna ulaşmanız için ihtiyaç duyulan bağlantı menüler halinde her vakit için ana sayfada yer almaktadır.

2. Bu web sitesinin fikir, makale, altyapı genel olarak telif ve öteki her türlü hakları xhayat.com’a aittir. Kullanıcılar, ziyaretçiler ve diğer üçüncü taraf şirket ve uygulamalar xhayat’ta sunulan içeriğe yönelik herhangi bir hak iddia edemez.

3. Kullanıcı, web sitemizde yer alan makaleleri yazılı izin alarak ve açıkça kaynak göstererek, içerisinde herhangi bir editleme yapmadan kullanabilir. İçerikten faydalanmak isteyen ziyaretçi ve kullanıcı, internet ve başka dijital mecralardaki kullanımlarda web sitemize aktif bağlantı paylaşacağını kabul eder.

4. Kullanıcı xhayat’da yer alan makaleyi internet ortamları dahil olmak üzere basılı materyaller, DVD, CD, PDF gibi herhangi bir ortamda ticari amaç güdecek biçimde kullanamaz -XHayat yöneticileri ve kullanıcıları tarafından oluşturulmayan, başka mecralardan elde edilen içerik bu hükmün kapsamı dışındadır. XHayat, kullanıcılarına sunmuş olduğu ve kendisi tarafından üretilmeyen içeriklerde nereden alındığını ve kim tarafından yazıldığını referans göstererek kullanmaktadır. Paylaşılan ve üçüncü şirket ve şahıslar tarafınca üretilmiş içeriğe dair web sitemiz hiç bir sorumluğa sahip değildir. Olası bir telif hakkı ihlali olması halinde, tarafımıza yapılacak taleplerde, araştırmalar yapıldıktan sonra en az 7 iş günü içerisinde içerikler yayından kaldırılacaktır.

5. Xhayat.com yasalara ve genel terbiye kurallarına uygun içerik yayınlamaktadır. Web sitemizde paylaşılanların yasalara veya terbiye kurallarına aykırılık göstermesi ve bu durumun bildirilmesi halinde, içerik en az 7 iş günü içerisinde yayından kaldırılacak veya düzenlenecektir. Bunlarla birlikte xhayat’ta kaleme alınan içerikteki her türlü eksiklik ve hatadan, kullanıcının dolaylı yahut direkt uğrayabileceği her türlü maddi ve manevi zarardan web sitemiz sorumlu tutulamayacağı gibi hak da talep edilemez.

6. Kullanıcılar web sitemizde içerik oluşturabilir ve bunları yayımlayabilirler. Kullanıcılar, hazırlayıp yayımladıkları makalelerden şahsen sorumlu tutulmaktadırlar. Xhayat yöneticileri kayıt altına alınacak içerik üzerinde değişiklik yapmak, yayınlamak ya da yayından kaldırmak da dahil olmak üzere her türlü tasarrufta bulunabilirler. Kullanıcılar Xhayat.com üzerinde oluşturdukları ve yayımladıkları içerik üzerinde hiçbir hak iddia edemez.

7. Web sitemiz kullanıcının bilgisayarına virüs, truva atı ve diğer her türlü kötü niyetli programın bulaşmasından kaynaklanacak herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.

8. Kullanıcı, xhayat.com’a ve resmi Twitter, İnstagram, Facebook ve sosyal medya mecralarındaki sayfalarına göndermiş olduğu yorum ve paylaştığı içerikten ve diğer her türlü davranışından mesuldür. Kullanıcı bu sayfada hali hazırda bulunan kullanım koşullarına, yasal düzenlemelere ve terbiye kaidelerine uygun davranacağını beyan eder. XHayat yöneticileri uygun olmayan yorum ve diğer her türlü içeriği kullanıcıya haber vermeden yayından kaldırma hakkına sahiptir.

9. Web sitemiz kişisel olmayan bir takım kullanıcı bilgilerini sisteminde otomatik olarak toplamaktadır. Bu bilgileri sistem ve altyapının geliştirilmesi için istatistiksel veri olarak veri tabanınında saklar ve kullanma hakkına sahiptir. Ziyaretçinin ve üyelerin haberi olmadan kendisiyle alakalı kişisel data toplanmamaktadır.

10. xhayat.com’un eksiksiz ve hatasız çalışması için internet tarayıcınızın çerezleri kabul etmesi gerekmektedir. Herhangi bir platformun bilgisayarınıza çerez kaydı yapıp yapmamasına izin vermek sizin tercihinizdir.

11. XHayat, sayfalarında öteki sitelere bağlantı verilebilir. Başka bir internet platformuna bağlantı verilmesi bu sitedeki içeriğin onaylandığı ya da bu içerikten sorumlu olunduğu anlamına gelmez ve bağlantı verilen hiçbir sitenin içeriğinden sorumlu tutulamaz.

12. Kullanıcılar, burada yer verilen hükümlerin mobil platformlar dahil olmak üzere xhayat.com’un faaliyet gösterdiği ve göstereceği her türlü mecrada geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Gizlilik Politikası için buraya tıklayın.

Başa dön tuşu