Faydaları NelerdirGenel SağlıkYaşam

Sırt Korsesi Nedir- Ne İşe Yarar- Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Sırt korsesi özellikle sırt ve bel bölgelerinde oluşan ağrıları gidermekle birlikte, kamburluk ve duruş bozuklukları gibi sorunlar için de kullanılan medikal bir üründür. Peki, sırt korsesi gerçekten işe yarıyor mu? Dik duruş korsesi, kamburluk korsesi, sırt ve bel ağrısı korsesi gibi çeşitleri olan sırt korsesi zararları ve faydaları nelerdir? Kambur duruşu düzeltmek için kullanılan kamburluk korsesi zararları var mı? gibi sorularınızın cevabı xhayat.com’da.

Sırt Korsesi
Sırt Korsesi

Sırt Korsesi Sırt Ağrıları ve Duruş Bozukluklarında İşe Yarıyor mu?

Sırt korsesi kullanan bir çok kişinin ağrı ve duruş bozukluklarının genellikle 21 günlük kullanımdan sonra düzeldiği yönünde olumlu görüşü mevcut. Ancak, sırt korsesi kullanmaya başlamadan önce doktor muayenesinden geçmeniz, şikayetleriniz doğrultusunda ve vücut tipinize uygun olan korse belirlenmelidir.

Sırt ağrıları, bel ağrıları, kamburluk, duruş bozukluğu gibi durumlar için sırt korsesi ya da sırt düzleştirici korse, düzenli olarak ve doktor talimatlarına uyarak kullanıldığında gerçekten etkili sonuçlar veren bir üründür. Özellikle bilgisayar başında çok vakit geçirenler ya da uzun süre oturarak çalışmak zorunda olanlarda sırt ve bel ağrısı şikayetleri oldukça fazladır. Korse kullanımı bu tarz sorunları olanların çok daha rahat hareket etmesine olanak tanır, ilerde oluşabilecek duruş bozukluklarını engeller ve var olan duruş bozuklukları da dik duruş korsesi sayesinde kısa sürede düzelir.


Duruş bozukluğu probleminiz varsa piyasada titreşimli korse olarak satışı yapılan korselerden uzak durmanızda fayda var. Zira titreşimli sırt korseleri sırt ağrıları için etkili olsa da duruş bozuklukları ve kamburluk düzeltme konusunda hiçbir fayda sağlamaz. Hatta bedeni tembelliğe itebilir.

Sırt Korsesi-Kamburluk Korsesi-Dik Duruş Korsesi Faydaları

21 gün boyunca düzenli olarak kullanılan sırt korsesi omurganın düz durmasını sağlayarak duruş bozukluklarını düzeltir.

Günlük işlerde, ağır yük kaldırırken, eğilip kalkarken hareket etmeyi kolaylaştırır.

Yanlış duruştan kaynaklı sırt ve bel ağrılarını dindirir.

Sırt düzleştirici korse kullanımı ile sırt ve bel kısmının güçlenmesi sağlanabilir.

Sırt korsesi doğru kullanıldığı takdirde kamburluğun düzelmesine yardımcı olur.

Cerrahi işlemlerden sonra sırt kaslarının sürekli ve dengeli çalışabilmesi için destek görevi görür.

Sırt Korsesi Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Sırt korsesi kullanıldığı amaca ve doktorun talimatları göz önünde bulundurularak en az 21 gün süreyle düzenli olarak kullanılmalıdır. 21 gün sonra gerek görüldüğü takdirde kullanımına devam edilebilir. Kronik sırt ağrıları söz konusuysa sırt korsesi günlük olarak ve yine doktor talimatlarına uyarak süresiz kullanılabilir.

BU YAZIYI PAYLAŞ!

Bunlar da ilgini çekebilir!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı