Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir? Bu Yöntem ile Kireç Lekelerine Son!

Özellikle duşakabin camlarında aylarca bekleyen su ve kireç lekelerinin oluşturduğu kirli görüntüden kurtulmak mı istiyorsunuz? Banyonuzu ne kadar temizlerseniz temizleyin o su ve kireç lekeleri tekrar mı ortaya çıkıyor? Duşakabin camı nasıl temizlenir sorusu içini oldukça etkili bu yöntemi uygulayarak camlarda oluşan kireç lekelerinden kısa sürede kurtulun! İşte duşakabin temizliği yöntemlerinden en etkili olanı:

Duşakabin Temizliği

Aylardır başa çıkamadığınız o lekeli görüntüden yalnızca on dakikada kurtulabilirsiniz. İşte, duşakabin camlarının ilk günkü pırıltısına kavuşmasını sağlayacak püf noktalar;

1. Duşakabin camlarını bir miktar su ile ıslatın. Arkasından kireç sökücü banyo temizleme spreyini camlarınıza sıkın ve bir bez ile spreyi dağıtarak tüm yüzeye temas etmesi için 5 dakika kadar bekleyin.

2. Tüm yüzeye dağılan spreyi camı çizmeyecek şekilde bir bezle (bu bir bulaşık süngeri de olabilir) birkaç dakika iyice ovun. Arkasından temiz su ile durulayın. Bu esnada banyonuzu havalandırmayı unutmayın.

3. Duşakabin camları üzerinde kalan fazla suyu alın ve camları bu kez bir miktar sirke ile  tekrar ovun (sirke ile ovma işlemini kısa tutun). Ardından tekrar temiz su ile iyice durulayın ve duruladığınız camı kuru bir bez ile silin.

4. Duşakabin camında tekrar su ve kireç lekesi oluşumunu geciktirmek ve uzun süre parlak kalmasını sağlamak için cam temizleme spreyi ile bir kez daha silin. Bu şekilde lekelerden uzun süreliğine kurtulmuş olursunuz.

5. Temizlikte kolaylık sağlaması açısından duşakabin camı için ev tipi küçük bir çekpas alın ve her banyo sonrasında camlarınızı çekpas ile silin.

Bu işlemleri yaparken mutlaka bir maske takın, eldiven giyin ve işlem yaptığınız alanın havalanmasına özen gösterin. Temizlik maddelerini birbirine karıştırarak asla temizlik yapmayın, birini iyice durulamadan üzerine diğer maddeyi asla eklemeyin, zehirlenmelere yol açabilir.

Tüm bu işlemler 10- 15 dakika kadar sürer, ancak o kadar zamanınız yok ise, yalnızca bir kireç sökücü banyo temizleyici ile ovalayıp iyice duruladıktan sonra, camınızı kuru bir bez ile silin ve ardından cam temizleyici ile silin. Neredeyse aynı etkiyi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu