Kaşık Masajı ile Cildiniz Daha Genç Bir Görünüme Kavuşsun

Daha genç görünmek ve vücudun yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak istediğimizde, işe ilk olarak yüzümüzden başlarız. Piyasada cilt gençleştirmeyi vaad eden pek çok kozmetik ürün bulunsa da, kaşık masajı tekniğini öğrenerek kozmetik ürünlere harcayacağınız paradan tasarruf edebilirsiniz.

Bu teknik ilk başta biraz garip gelebilir, ancak Asya kadınları düzenli olarak bunu uyguluyor ve sonuçları gerçekten de etkileyici.

Kaşık Masajı Nedir?

Yıllar boyunca yüz masaj teknikleri, yaşlanma belirtilerin ve göz etrafındaki koyu halkaların ve göz altı torbalarının giderilmesinde, ayrıca cildin elastikiyetini kaybetmesi durumunda uygulanan en etkili yöntem olarak kabul edilmiştir.

Son yıllarda popülerleşen ve bir trende dönüşen kaşık masajı, diğer bilinen ve yaygın olarak uygulanan yüz masajı yöntemlerinin yerini almaya başlamıştır. Bu cilt bakım yöntemi, iki kaşık yardımıyla yüzün çeşitli kilit noktalarına basınç uygulayarak yapılan bir masajıdır.

Önceleri sadece Asya’da uygulanan bu yöntem, etkili sonuçları nedeniyle, son yıllarda dünyanın dört bir yanında yaygın olarak uygulanmaya başlamıştır.

Kaşık Masajının Faydaları

Yüze uygulanan kaşık masajının faydaları nelerdir?  Kaşık masajı kan akışını arttırarak cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırırken, cildin daha rahat nefes almasına yardımcı olur. Dahası, kırışıklıkların önlenmesinde ve daha önce oluşmuş olan kırışıklıkları azaltmada da oldukça etkilidir.

Kaşık masajını yapmak son derece kolaydır ve günde sadece 10 dakikanızı bunun için ayırmanız yeterlidir. Cilt tipine bağlı olarak, masajın etkileri ilk günden hissedilse de, fark edilir bir etkinin ortaya çıkması yaklaşık 10 günlük bir uygulamadan sonra görülecektir.

Kaşık Masajı Nasıl Yapılır?

Kaşık masajı için kullanılacak malzemeler:

• 2 adet tatlı kaşığı (kaşıkların cildinizi çizebilecek sivri uçları olmadığından emin olun.)

• 1 bardak soğuk su

• bir kaç parça buz küpü

• alkol

1 fincan zeytinyağı (Zeytinyağı cilt bakım rutininize eklemeniz gereken ve çeşitli sağlık faydaları olan mükemmel bir doğal şifacıdır. Cildi nemlendirerek hoş bir dokuya sahip olmasını sağlayan antioksidanlar içerir.)

Uygulama (Gece yatmadan önce yapılması çok daha etkili olur)

Öncelikle yüzünüzü makyaj ve kirden arındırmak için iyice yıkayın. Ardından kaşıkları alkolle sterilize edin ve buzlu suda 10 dakika bekletin. Soğuyan kaşıklarla, yaklaşık 15 saniye boyunca, üst göz kapaklarınıza hafif basınç uygulayın. Kaşıkları tekrar soğuk suya koyun ve işlemi 5 kez tekrarlayın. Ardından, aynı işlemi alt göz kapakları için de uygulayın.

Kaşık masajının ikinci aşamasında hafif ısıtılmış zeytin yağı kullanılacak. Kaşıkları bu kez zeytin yağına batırıp yüzünüzün geri kalanına masaj yapın.

Kaşıkların sırtını burun boyunca, burundan yanaklara doğru, dudak çevresinden yanaklara doğru, çeneden yanaklara doğru, kaşların ortasında alın çevresine, göz çevresine ve boyundan çeneye şeklinde, her hareketi 5-10 kez tekrarlayın. Hareketleri yaparken kaşıkları sürekli zeytin yağına batırmayı unutmayın.

Kaşık Masajı Uygulama
Kaşık Masajı Uygulama

Kaşık masajı işleminden sonra, zeytinyağının cilt tarafından iyice emilmesi için 5 dakika kadar bekleyin ve ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

6 Yorum

  1. Kasık masajı yöntemi ni merak ettim deneyeceğim fakat kullanılan alcol tipi etilmi metilmi belirtirse iz sevinirim çok tesekkurederim bu bilgiyi bizimle paylastiginiz için.

  2. Kaşık masajını ilk kez duyuyorum. Üşengeç olmasam yapabilirim ama maalesef bu konularda aşırı üşengeçlik gösteriyorum ben. Bir gün kesinlikle deneyip sonucu bildireceğim. Teşekkürler. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu