Sindirim Sistemini Düzenleyen Doğal Tarif

Bu Güçlü Tarifle Hem Toksinlerinizden Arının Hem de Fazla Kilolarınızdan Kurtulun!

Sindirim sisteminin iyi ve düzenli çalışması vücudumuzun genel sağlığı için çok önemlidir. Bir şey yanlış gider de sindirim sistemi normal çalışmasını durdurursa, bunun sonucunda  çölyak hastalığı, ülseratif kolit, hemoroit, kabızlık, anal fissür (makatta çatlak oluşması), Divertikülit, IBS (bağırsak sendromu) gibi çeşitli bağırsak sorunları ortaya çıkabilir.

Kolon (kalın bağırsak), atık maddeleri vücuttan atmayı sağlayan çok önemli bir organdır. Kolonun görevini doğru bir şekilde yerine getirmesi ve sindirime yardımcı olması için düzenli olarak sağlıklı ve temiz tutulması gerekir.

Bu amaçla özellikle sindirimi düzenleme, temizleme ve detoksifikatör görevi gören son derece etkili doğal, ev yapımı bir tarifimiz var. Bu tarifle vücut tamamen toksinlerden arınırken, doğal içeriğiyle kabızlık sorunundan kurtarır ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur.

Sindirim sistemini düzenleyen doğal tarif 

Malzemeler

 • Limon
 • elma
 • zencefil
 • deniz tuzu
 1. Limon, yüksek oranda C vitamini içermesinin yanı sıra, antioksidan ve detoksifikatör özellikleriyle de en faydalı besinlerden biridir.
 2. Zencefil, bir çok faydasının yanı sıra özellikle kolon işlevlerini düzenleyerek şişkinlik ve kabızlık gibi sorunlarla etkin bir şekilde mücadele eder.
 3. Deniz tuzu ise, sindirimi güçlendirmek için toksin ve atık materyallerin vücuttan atılımını kolaylaştırır.

Bir uyarı: Bu tarifi denemeye karar verdiğinizde, mutlaka dışarı çıkmayacağınız bir günde uygulamaya geçmelisiniz. Zira sindirim sisteminiz, dolayısıyla boşaltım sisteminiz hızlı çalışacaktır.

Sindirim Sistemini Düzenleyecek Etkili Tarif
Sindirim Sistemini Düzenleyecek Etkili Tarif

Malzemeler

 • Yarım limonun suyu
 • Yarım su bardağı elma suyu
 • 1 çay kaşığı zencefil suyu
 • 1çay kaşığı deniz tuzu
 • yarım çay bardağı ılık ve filtrelenmiş su

(Verilen ölçüler tek kullanım yani tek porsiyon içindir)

Hazırlama

Filtrelenmiş suyu cezveye koyun ve ısıtın, yalnız kaynamamasına dikkat edin. Ardından deniz suyunu katıp karıştırın ve sırayla elma, zencefil ve limon suyunu da ekleyip iyice karıştırın.

Hazırlanan bu içeceği; Sabah, öğlen ve akşam yemeklerden önce tüketin (her defasında ayrı ayrı hazırlamanız gerekiyor bu içeceği). Ayrıca gün içerisinde bol bol su içmelisiniz. Ayrıca bu tarifi sadece bir gün uygulayın. Tekrar uygulamak isterseniz en az 1 hafta geçmesini bekleyin. Bu karışımın herhangi bir yan etkisi olmamakla beraber, her ihtimale karşı kullanmadan önce doktorunuza danışmanız doğru olacaktır.

Önemli uyarı: Diyabetiniz varsa, lütfen bu tarifi kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu