Sıcak Su İçmenin Faydaları-Her Gün Aç Karnına Sıcak Su İçmek için 6 Önemli Sebep

Bu yazımızda sıcak su içmenin faydaları nelerdir , aç karına sıcak su içmek faydalı mı , zayıflatır mı gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Her gün aç karnına sıcak su içmek sindirim sistemini düzenler ve bağışıklık sistemini zayıflatan toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Uzmanlara göre, güne bir bardak sıcak su ile başlamak sağlığınız için önemlidir; sıcak su vücuttaki serbest radikallerin aktivitesini azaltarak, bir dizi hastalığa karşı koruyucu bir bariyer sağlar.

Sıcak su tek başına pek tercih edilmeyebilir. Bu sebeple bir kaç damla limon suyu ilave ederek tüketebilirsiniz.

Aç Karnına Sıcak Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

1- Sıcak su içmek sindirim sistemini düzenler: Boş bir mideyle büyük bir bardak sıcak su içmek, sağlığınızı olumsuz etkileyen toksinlerden kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olur. Su ve diğer sıvılar sindirim sistemini harekete geçirerek, gıdaları daha iyi sindirmenize yardım eder. Soğuk su içmek ise genellikle faydadan çok zarar verebilir.

2- Kabızlığı önler: Tükettiğiniz gıdaların çoğunun sindirimi zordur ve bu sebeple bir çok kişi kabızlık ve diğer bağırsak sorunlarından muzdarip. Sıcak su içmek bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlıkla savaşmaya yardımcı olur.

3- Ağrıları hafifletir: Menstrüel krampları ve baş ağrılarını hafifletmek için bazen bir bardak sıcak su yeterli olabilir. Isının vücut üzerinde yatıştırıcı bir etkisi vardır; karın kaslarını gevşeterek, kramp ve spazmları hafifletir.

Sıcak su içmenin faydaları
Sıcak su içmenin faydaları

4- Kilo vermeye yardımcı olur: Bir çoğunuz sıcak su içmenin fazla kilolardan kurtulmak için ideal olduğunu duymuşsunuzdur. Evet, bu doğru! Sıcak su içmek yağ yakımını tetikler ve zayıflamaya yardımcı olur. Yalnız limonlu sıcak su kilo vermek için daha idealdir. Suyunuza limon sıkmayı unutmayın.

5- Dolaşım sistemini geliştirir: Her gün aç karnına içeceğiniz bir bardak sıcak su sinir sistemini etkileyen toksinlerle birlikle yağ birikintilerini de vücuttan atmanızı sağlar. Bu sayede kan arınır ve kan dolaşımı hızlanır. Sıcak su kasları rahatlatır ve kan akışını düzenler.

6- Sıcak su yaşlanmayı geciktirir: Aç karnına sıcak su içme alışkanlığı, erken yaşlanma ve semptomlarını önler. Vücutta biriken toksinler bir çok hastalığa ve erken yaşlanmaya yol açar. Neyse ki sabahları aç karnına içilen bir bardak sıcak su, vücuda detoks uygular ve hastalıklara karşı direnç geliştirir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

6 Yorum

    1. Kesinlikle tavsiye ederim. Hatta gün içerisinde de içtiğiniz suya bir dilim limon koyup yavaş yavaş bu sudan yudumlayın. İnanın uzun vadede çok faydasını göreceksiniz. Sevgiler 🙂

  1. Bir dönem birkaç boyunca içtim ve çok faydasını gördüm. İçine birkaç damla limon da sıktım. Bazen de kabuk tarçın ekledim. Sonra bıraktım ama tekrar başlayacağım. Yazınız de buna vesile oldu. Teşekkürler..

    1. Teşekkürler bizden 🙂 Limonlu sıcak su içmeyi aslında herkes günlük rutinine dahil etmeli. Gerçekten olağanüstü faydalar sağlıyor.

  2. Yazınızı okumakla birlikte sıcak su içmeyi ihmal ettiğimi fark ettim. Sizin de yazınızda belirttiğiniz gibi kilo vermek için sabahları aç karınla bir bardak sıcak suya limon, nane, maydanoz yaprakları atıp içiyordum. Gerçekten çok faydalı oluyordu. Yarından itibaren tekrar sıcak su içme alışkanlığıma dönüş yapıyorum :)) Teşekkür ederim.

    1. Yıllar önce edindiğim, aç karnına sıcak suya birkaç damla limon suyu katıp içme alışkanlığım hala devam ediyor. Herkese tavsiye ederim. İnanın hem bedeniniz hem de zihniniz canlanıyor, hastalıklar karşı direnciniz artıyor vs. vs. Bir de kilo almaya müsait bünyesi olanlara özellikle tavsiye ettiğimi söylemeden geçemeyeceğim 🙂 Uzun vadede inanılmaz fayda sağlıyor 🙂

YORUM YAP!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı