Scarlet Radyofrekans Yöntemi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yıllar içerisinde cildimizde belirmeye başlayan kırışıklıklarla birlikte kaygılarımız da artmaya başlar. Gençliğimizi daha uzun süre muhafaza etmenin doğal yollarını aramaya başlarız . Fakat kırışıklıklar ve sarkmalar başladıktan sonra uygulanacak kremler, yağlar ya da bitkiler tatmin edici sonuçlar  vermez. Bu tür uygulamalar henüz cilt deforme olmamışken yani özellikle genç yaşlarda uygulandığında fayda sağlayabilir. Şimdilerde özellikle ameliyatsız estetik yöntemleri tercih eden kadınların gözdesi Scarlet Radyofrekans Yöntemi .

Yüzün ifadesini bozmadan uygulanan bu yüksek teknoloji ürünü, cildin sağlıklı görünmesini sağladığı gibi, kırışıklıklara karşı daha dirençli hale getiriyor.

Cilt uzmanlarının tavsiye ettiği uygulamalardan biri olan Scarlet Radyofrekans yönteminin en önemli özelliği, cildi sıkılaştırarak sarkmaları ve kırışıkları önlemesinden ileri geliyor. Ayrıca bu yöntemle çok daha kısa sürede sonuç almak mümkün.

Scarlet Radyofrekans Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Scarlet Radyofrekans yönteminin uygulanışında 3,5 mm uzunluğa sahip 25 tane altın mikro iğne kullanılıyor ve bu iğnelerle yüz taranarak orta deriye radyofrekans verilmesi sağlanıyor.

Bu sayede ise radyofrekans verilen cildin önemli noktalarından kolajen salgılanması sağlanıyor. Yenilenen kolajen bantlar sayesinde de cilt büyük ölçüde eski görünümüne kavuşuyor. Ayrıca Scarlet Radyofrekansının yüz bölgesi kadar boyun bölgesi için de etkili olduğunu eklemekte fayda var.

Yan Etkisi Yok

Her yöntemde olduğu gibi, Scarlet Radyofrekans yönteminde de cevabı en çok merak edilen sorulardan biri, yan etkisinin olup olmadığı sorusu. Dermatoloji uzmanlarının verdiği bilgiye göre, işlem sonrasında oluşan ve kısa sürede geçen hafif kızarıklıklar dışında, bu yöntemin herhangi bir yan etkisi yok.

Scarlet Radyofrekans yönteminin 1 yıl boyunca etkili olması içinse, 1 ay aralıklarla 3 seans uygulamak ve bu işlemi her yıl tekrar etmek gerekiyor.

Ayrıca daha sonraki yıllarda cilt deformasyonlarında meydana gelen artıştan dolayı Scarlet Radyofrekans yöntemine ek olarak DNA, mezolift ya da PRP gibi farklı yöntemlerde uygulanabiliyor.

İşlem Sonrası Yapılması Gerekenler

Scarlet yöntemi, alanında uzman kişiler tarafından uygulandığında son derece güvenli olmakla birlikte, bronz tene uygulanırken oldukça dikkatli olunmalı zira yanlış uygulandığında bronz tende leke bırakabiliyor.

Bu nedenle işlem sonrası herhangi bir uygulama yapılmak istendiğinde mutlaka alanında uzman bir doktora danışmak gerekir.

Bu Yöntemle Hangi Tedaviler Uygulanır?

  • Cilt Gençleştirme
  • Boyun ve Dekolte Bölgesi Sarkmalarını Toparlama
  • Çatlak Tedavisi
  • Gözenek sıkılaştırma
  • Kol ve Bacaklarda Oluşan Sarkmaları Toparlama
  • Aşırı Terleme Tedavisi
  • Akne Tedavisi
  • Yara izleri Tedavisi

Ayrıca okuyun- Manyetik maske nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu