Sağlıklı Yaşam Tarzı İçin 6 Mobil Uygulama

Bir akıllı telefona sahip olmanın en iyi yanlarından biri, muhtemelen birçok ihtiyacımıza cevap verebilecek çeşitli uygulamalar barındırıyor olmasıdır. Bu uygulamalar egzersiz takibinden kalori takibine, sağlıklı gıda seçiminden çeşitli faydalı reçetelere, kilo kontrolünden tariflere kadar aklınıza gelebilecek binlerce seçenek sunar. Bu yazımızda sağlıklı yaşam tarzı için en iyi mobil sağlık uygulamalarını derledik. İşte, akıllı telefonunuzda bulunması gereken en iyi mobil sağlık uygulamaları…

1. MyFitness Pal

MyFitness Pal Uygulaması

MyFitness Pal en popüler sağlık uygulaması olduğu için bunu ilk sıraya koyduk. Kullanıcı yorumları oldukça iyi. Bu sağlıklı yaşam uygulaması milyonlarca yemek önerisinin yanı sıra,  günlük karbonhidrat alımı, kardiyo ve egzersiz önerileri, yakmanız gereken kalori miktarı gibi ölçümleri günlük tüketilen gıda ve aktiviteleri kaydederek yapar. Egzersiz sonrası ne kadar kalori kaybedildiğini kaydederek kalori takibi yapmanıza da olanak sunar.

Yaşınıza, boyunuza, kilonuza, gün içindeki aktivitenize ve kalori ihtiyacınıza göre özelleştirebileceğiniz bu uygulamayla hem kilo kontrolü sağlayabilir hem de sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz.

2. Adım Sayar

Adım Sayar Mobil Uygulama

Adım Sayar Uygulaması ile gün içerisinde yürüdüğünüz mesafeyi, attığınız adım sayısını ve yaktığınız kaloriyi hesaplayabilir, aynı zamanda geriye dönük aktivitelerinizi de inceleyerek egzersiz düzeninizi ayarlayabilirsiniz.

 

3. FatSecret

FatSecret Mobil Sağlık Uygulaması

FatSecret, son derece kullanışlı bir beslenme takibi uygulaması. Bu uygulama ile besinlerin kalori ve makro değerlerini görebilirsiniz. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanabilmek adına kullanılabilecek en iyi sağlıklı yaşam tarzı mobil uygulamaları arasında bulunan FatSecret tamamen ücretsiz bir mobil uygulamadır.

 

4. FitWell

FitWel Mobil sağlık uygulaması

Hem android hem de iOS sistemlerinde ücretsiz olarak sunulan FitWell mobil uygulaması, özellikle vücut geliştirme ile ilgilenenlere yardımcı olabilecek bir sağlıklı yaşam koçu uygulaması. Kişiye özel programlar sunan bu uygulama, ilerlemenizi adım adım takip etmenize olanak sunuyor. Gün içerisinde su tüketiminden beslenmeye ve egzersizlerinize kadar bilgilendiren FitWell sağlıklı yaşam tarzı için kullanabileceğiniz etkili uygulamalardan biridir.

 

5. Ev Egzersizleri- Ekipmansız

Ev Egzersizleri Mobil Uygulaması

Son derece sade ve anlaşılır bir tasarıma sahip olan Ev Egzersizleri Uygulaması, çeşitli egzersiz hareketleriyle  ihtiyacınız olan programı sağlamanıza yardımcı olur. Bu uygulama ile evinizin rahatlığında herhangi bir spor ekipmanına ihtiyaç duymadan mükemmel bir egzersiz planına sahip olabilirsiniz. Hareketler animasyonlarla sunuluyor. Hangi hareketi nasıl ve kaç defa yapmanız gerektiğini söylüyor. Aynı zamanda Youtube üzerinden izlemek isteseniz sizin için bir Youtube butonu da barındırıyor.  Uygulama ile kilo durumunuzu izleyerek hangi aşamada olduğunuzu, ne kadar yol kat ettiğinizi de takip edebiliyorsunuz.

6. Yazıo

Yazıo Mobil Sağlık Uygulaması

Bu uygulama sayesinde tüm aktivitelerinizi takip edebilir, beslenme günlüğünüzü yönetebilirsiniz. Oluşturacağınız programla sunulan harika tarifler sayesinde sağlıklı beslenme planınızı oluşturun ve kalori sayma, kilo verme gibi işleri uygulamaya bırakın.

 

 

Ayrıca okuyun- Karantinada Egzersiz Programı-Korona Karantinasında Hareketsiz Kalmayın!

4 Yorum

  1. İçlerinde Fitwell aktif olarak kullandığım bir uygulama. Sunduğu programlar haricinde, hatırlatıcıları da çok iyi. Benim gibi su tüketimi konusunda istikrarsız olan ve gün içinde su içmeyi çoğu zaman unutan insanlar için hatırlatıcı özellikleri oldukça kullanışlı ve işe yarar.

  2. o Kadar çok uygulama var ki telefonda bizde kafa karışıklığına maruz kalıyoruz. Ama şuan iki tanesi yüklü adımsayar ve evde egzersiz kullanıyorum. Tabi bazen aksamalar oluyor 🙂 sağlıklı yaşam mobil uygulama tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu