Oje Kurutma Süresini Hızlandırmanın 7 Kolay Yolu

Tırnaklarınızı rengarenk ojelerle süslemeyi seviyor, ancak ojenin kurumasını beklemekten hoşlanmıyorsanız, bu ipuçları tam size göre. Oje kurutma işlemini hızlandırmanıza yardımcı olacak kolay ve etkili yöntemleri sizler için derledik.

İşte bu sıkıcı süreci hızlandırabilmeniz için ihtiyacınız olan pratik çözümler.

Oje Kurutma Taktikleri/Ojenin Hızlı Kuruması İçin Pratik Yöntemler

1. Parmaklarınızı Soğuk Suya Daldırın

Oje kurutmanın en kolay yolu, ellerinizi buzlu suda bekletmektir. Soğuk su molekülleri katılaştırır ve birkaç dakika içinde sıvı ojeyi kurutur. Bunun için yapmanız gerekenler:

• Oje sürmeye başlamadan önce, bir kaba soğuk su ve biraz buz koyun.

• Ojeyi her zamanki gibi tırnaklarınıza uygulayın.

• Tırnaklarınızı boyamayı bitirdikten sonra, 1-2 dakika bekleyin ve ellerinizi soğuk suya batırıp bir kaç dakika bekleyin.

• Ellerinizi sudan çıkardığınızda, tırnaklarınızın yüzeyinde su damlaları göreceksiniz. Bu, ojenin tamamen kuruduğunun işaretidir.

2. Saç Kurutma makinesi kullanın

Ojenizi sürdükten sonra kurutma makinenizi soğuk ayarda çalıştırıp tırnaklarınızın üzerinde bir kaç dakika döndürün. Ayarın soğuk ve düşük güçte olmasına dikkat edin ve kurutucuyu tırnaklarınıza fazla yakın tutmayın.

3. Oje kurutmak için saç spreyi kullanın

Saç spreyini fazla yakından olmayacak şekilde tırnaklarınıza püskürtün ve 1-2 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayın.

4. Yağ kullanın

Ojeyi hızlı kurutma yöntemlerinden bir diğeri yağ kullanmaktır (zeytinyağı, bebek yağı veya ayçiçekyağı). Oje sürdükten sonra parmaklarınızı bir miktar yağın içine daldırın ve 2-3 dakika bekleyin ve ellerinizi soğuk suyla durulayın. İkinci bir seçenek ise, yağı sprey şişesine doldurup hafifçe tırnaklarınıza püskürtmektir.

5. Ojenin hızlı kuruması için ince katlar uygulayın

Normalde ojenin tamamen kuruması 20 ila 60 dakika arasındadır (kullandığınız ojeye göre farklılıklar gösterebilir). İşlemi hızlandırmak için ojenizi ince tabakalar halinde sürün.

Kalın katların aksine, bir kaç ince kat uygulamak, her katın daha hızlı kurumasını ve aynı zamanda çok daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Bu yöntemin manikür sürenizi uzattığını düşünebilirsiniz, ancak genel kurutma süresini çok daha hızlı hale getirir.

6. Hızlı kuruyan şeffaf oje kullanın

Kuruma süresini kısaltmak için özel olarak formüle edilmiş olan son kat şeffaf ojeler, tırnaklarınızın kurumasını kolaylaştıran en pratik yollardandır.

7. Oje kurutma spreyi veya damlaları satın alabilirsiniz

Kozmetik mağazalarından veya eczanelerden bu tarz ürünler bulmanız mümkün. Bu ürünler ojenin daha hızlı kurumasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda tırnaklarınızın çok daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

Umuyoruz bu ipuçları oje kurutmak için harcadığınız zamanı en aza indirmenize yardımcı olur. Siz oje kurutma yöntemleri olarak yukarıdakilerden herhangi birini daha önce uyguladınız mı? Peki bu konuda bildiğiniz başka teknikler var mı? Yorum kısmından, deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Ayrıca okuyun: [Doğal El Kremi: Sadece 3 Malzeme ile Nemlendirici El Kremi Yapımı]

6 Yorum

  1. Bir çok yöntem denedim bugune kadar ama tam anlamıyla ok budur dediğim bir yöntem bulamadım doğrusu. Birde senin ojeyi çabuk kurutma tavsiyelerini deneyeceğim .
    Bir kaç tanesini şimdi senden öğreniyorum. Umarım ise yarar . Teşekkür ediyorum

  2. Parmakları soğuk suya daldırma yöntemi ojeleri kurutmayı hızlandırmak açısından oldukça pratik geldi bana.. Bu yazı yıllar öncesinde ellerimi çırpa çırpa kurutmaya çalıştığım zamanları hatırlattı..:) Halbuki şimdi spreyler var oje kurutmak için. Ama o zamanlar parmakları soğuk suya daldırmak fikrini biliyor olsam kesinlikle uygulardım. Teşekkürler..
    Sevgiler..

    1. Evet, bir yandan çırpıp bir yandan üfleyerek oje kurutma dönemleri geride kaldı 🙂 Daha pratik ve hızlı yöntemlerin olması harika 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu