Dekoratif Merdiven Fikirleri | Tasarımlar

Dekoratif Merdiven Fikirleri

Evlerinizde bulunan merdivenlere birkaç pratik dokunuşla, her basamağı birer sanat eserine çevirebilir , gündelik hayattaki motivasyonunuzu, enerjinizi bu dekoratif merdivenlerin oluşturduğu görsel şölenle arttırabilirsiniz. Dekoratif merdiven tasarımları ile tarzınızı ve de farkınızı yansıtın. 

Rengarenk Merdiven Tasarımları

Rengarenk basamakların, gözünüzü gönlünüzü açacağı merdivenler ile evinizde gökkuşağı havası yaratıp pozitif duygularla taşabilirsiniz… Küçük dekorasyon fikirleri, merdivenlerinizdeki kasvetli havanın üstesinden gelecektir. Evinizin atmosferini tamamlayacak renklerin seçimi ile merdivenlerinizin basamaklarını renklendirebilir ya da basamakları takip eden duvarlarına renkli duvar çıkartmaları yapıştırabilirsiniz.

Annelerinizin eskiden kalma düğmelerini ve kumaşlarını hatta çocuklarınızın artık elini bile sürmediği renkli lego parçalarını farklı tasarımlarla tablo haline getirerek, renklerin enerjisi ile evinizin atmosferinde muazzam farklar yaratabilirsiniz. 

Merdiven Tasarımları

Bir kaç basamakta bir güzel sözler yazarak merdivenlerinizi hareketlendirmek de evinizin havasına hava katacaktır. Ruhunuza dokunan sözleri ister merdiven duvarlarına yazarak, ister farklı tablo biçimlerinde hazırlayarak duvarlarınıza asabilirsiniz.

Ayrıca, motive edici sözler de, merdiven basamaklarında ayrı bir anlam kazanacak; her basamak yüzünüzdeki tebessümü arttıracak, zirveye ulaşınca, tebessüm yerini kocaman gülümsemelere devredecektir… ‘Hmm sevdim bunu. Dekorasyon hiç bu kadar keyifli hissettirmemişti.’ 

Etnik desenlerin farklılığı ile, merdivenlerinizi evin en güzel yeri haline getirmeniz bile mümkünSon zamanların modası olan etnik desenler, basamaklara veya duvarlara çizebilir, duvar kağıtları yapıştırabilir ya da merdiven halısı olarak dekore edebilirsiniz. Ayrıca duvara asacağınız bir kaç otantik materyal ile yöresel tatta dokunuşlar yaratmak hiç de fena bir fikir sayılmaz, değil mi? Biraz hayal gücüyle pek çok alternatif geliştirilebilir pek tabii.

 

Merdiven Tasarımları

Denizci halatlarını, farklı şekillerde kullanarak da merdivenlerinize özgünlüğünüzü yansıtan farklı görünümler verebilirsiniz. Tutmalık görevi de görebilecek halatların görüntüsünü; kurutulmuş deniz ürünleri, deniz temalı posterler, tablolar ya da denizci şapkaları gibi farklı detaylar kullanarak merdiven dekorasyonu konusuna farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Sade hali bile son derece şık ve modern elbette ama zevkinize göre harmanlamak da sizi yansıtacaktır. 

Merdiven Tasarımları

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

YORUM YAP!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yayınlar

Başa dön tuşu
Kapalı