Yaşlanmayan Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Korelilerin güzellik sırları nelerdir, neden diğer kadınlardan daha geç yaşlanıyorlar, Koreliler cilt ve saç bakımı için neler yapıyor? Aslında pek çok bakım sırları olsa da bu yazımızda sizin de kolaylıkla uygulayabileceğiniz etkili bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

Cilt güzellikleriyle ünlü Asyalı, özellikle de Kore’li kadınlar, böylesi güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için özel bir çaba mı harcıyorlar yoksa zaten genetik özelliklerinin bir parçası mı bu? Kabul etmek gerekir ki, genetik yapıları mükemmel bir cilt üzerine kodlanmış.

Ancak, bu mükemmel cildi uzun süre korumak ve her daim ışıl ışıl parlayan, 70 yaşında bile neredeyse hiç yaşlanma belirtileri göstermeyen bazı sırları da var.

Korelilerin güzellik sırları  bir çok ülkede oldukça popüler durumda ve deneyenler gayet olumlu sonuçlar aldıklarını belirtiyor.

Kaya Tuzu ile Cilt Bakımı

Koreli kadınların bakım rutinlerinden ilki, sivilce lekelerinin oluşumunu önleyen ve var olan sivilce, akne gibi cilt sorunlarından kısa sürede kurtaran kaya tuzu bakımı.

Bu bakım için öncelikle bir miktar kaya tuzunu bir kavanoza koyun ve üzerine çok fazla olmayacak şekilde temiz içme suyu ekleyin. Kavanozun kapağını kapatın ve iki gün boyunca bu şekilde bekletin. İkinci günün sonunda karışımı cildinize (özellikle sivilce ve lekelerin olduğu kısımlara) tampon hareketlerle uygulayın.

Korelilerin Güzellik Sırları Denince Pirinç Suyu Es Geçilemez!

Korelilerin güzellik sırlarından bir diğeri ise, genellikle cildin beyazlaması için yaygın olarak kullanılan ve harika sonuçlar ortaya çıkaran pirinç suyu ile yapılan cilt bakımı yöntemidir. Bu yöntem için,bir su bardağı pirinci bir kaba koyun, üzerine bir su bardağı su ilave edin.

Bu şekilde bir gece bekletin ki pirincin özü çıksın. Daha sonra bu pirinç suyunu bir tonik gibi, iyice yıkadığınız temiz cildinize sürün. Bu yöntemi her gün düzenli olarak uygulayın. Kısa zamanda alacağınız sonuçlar şaşırtıcı olacaktır.

Pirinçte bulunan B ve E vitaminleri sadece cilt için değil saç sağlığı için de etkilidir. Güçlü ve parlak saçlar için haftada bir pirinç suyu ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu sayede canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yeşil Çay

Korelilerin ve genel olarak Asyalıların bolca yeşil çay tükettiklerini herkes bilir. Yeşil çay sağladığı birçok sağlık faydasının yanı sıra cilt sağlığı için de harika bir çay türüdür. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde cilt hücreleri yenilenir ve bu sayede canlı bir cilde kavuşturur.

Dahası, erken yaşlanma belirtilerini geciktirir, cildin daha gergin ve genç görünmesine yardımcı olur. Korelilerin güzellik sırları ve sağlıklı yaşam rutinlerinden olan yeşil çayı her gün düzenli bir şekilde tüketin ve zamanla yarattığı etkilere tanık olun.

Koreli Kadınların 4-2-4 Rutinleri

Korelilerin vazgeçemedikleri ve mutlaka düzenli olarak uyguladıkları bir diğer güzellik ve bakım rutinleri de 4-2-4 yöntemidir! Yani 4 dakika-2 dakika ve tekrar dört dakika.

Bu uygulama oldukça kolaydır; ilk 4 dakika cildiniz için uygun olan bir esansiyel yağ ile (tüy yapabileceğinden badem yağı kullanılması tavsiye edilmez) temiz cildinize masaj yaparak yağı iyice yedirin. Böylece gözeneklerde biriken kirler yumuşamış olur.

Daha sonraki 2 dakikanın ilk 1 dakikasında yüzünüze soğuk su çarparak yıkayın, 2. dakikada ise dayanabileceğiniz sıcaklıktaki suyu yüzünüze çarparak iyice yıkayın. Bu işlemden sonra yüzünüzü kağıt havlu kullanarak tampon hareketlerle kurulayın. İşlemin geri kalan son 4 dakikasında iyi bir bakım kremini yüzünüze masaj yaparak sürün. Bu işlem hem gözenekleri açacak hem de sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

Son olarak Koreliler fazla sıvı tüketmenin genç ve güzel görünmenin en önemli şartı olduğunu düşündükleri için güne öncelikle bir bardak su içerek başlarlar ve ardından yüzlerine soğuk su çarparak yıkarlar. Gün içerisinde ara öğün olarak meyve tüketmeye özen gösterirler.

3 Yorum

  1. Şimdi anladım onların bu kadar güzel prüzsüz yüzleri var..
    Önerileri hemen uygulayacağım
    Teşekkürler editör

  2. Harika 🙂 Bugünkü güzellik tüyolarımızı da aldık. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu