Konuk Yazarlık Nedir- Faydaları Nelerdir? | XHayat
KonukYazar Ol!

Konuk Yazarlık Nedir- Faydaları Nelerdir?

Blog ve sitelerinizi geniş kitlelere tanıtmak, ziyaretçi trafiğinizi arttırmak ve doğal, kaliteli baclink kazanmak için neden siz de konuk yazar (misafir yazar) olmuyorsunuz? Bir blog sahibiyseniz, seo çalışmalarınıza büyük katkı sağlayacak olan konuk yazarlık deneyimini mutlaka planlarınıza dahil etmelisiniz.

Konuk Yazarlık (Misafir Yazarlık) Nedir?

Konuk yazarlık, başka bir blog ya da sitede kendi ürettiğiniz özgün yazıların yayımlanmasıdır. Daha önce hiç bir yerde paylaşmadığınız yazılarınız uygun görüldüğü takdirde, konuk yazar olarak başvurduğunuz sitede yayımlanır ve bu durum bloğunuz için oldukça önemli kazançlar sağlar.

Konuk Yazarlığın Faydaları Nelerdir?

Doğal Baclink kazanırsınız: Yayımlanması için gönderdiğiniz yazının yazar künyesi bölümüne site ve bloğunuza ait link yerleştirebilirsiniz. Bu sayede kaliteli ve doğal baclink kazanmış olursunuz.

Trafiğiniz artar: Yayımlanan yazılarınızdan kendi bloğunuza verdiğiniz linkler sitenize daha fazla ziyaretçi akışı sağlar ve yazılarınız daha çok okuyucuya ulaşmış olur.

Sosyal çevreniz artar: Konuk yazar olarak katıldığınız bloğun yazarlarıyla kuracağınız iletişim sosyal çevrenizi genişletir, yeni okur ve takipçiler kazandırır.

Neden XHayat’ta Konuk Yazar Olmalıyım?

XHayat, her daim özgün yazılarıyla güncelliğini koruyan kaliteli bir platformdur. Abonelerin yanı sıra sosyal medyadan da düzenli okurları ve takipçileri vardır. XHayat’a göndereceğiniz yazılar eş zamanlı olarak sosyal medya platformlarında paylaşılacak ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşacaktır. Göndereceğiniz yazılar süresiz olarak yayında kalacağından, her bir yazınız bloğunuza devamlı okuyucu trafiği sağlayacaktır.

XHayat’ta Konuk Yazar Olma Şartları

1. Yayımlanmasını istediğiniz yazı ve yazılar mutlaka özgün olmalı ve daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Yazılar siteye eklenmeden önce özgünlüğü kontrol edilip uygun görüldüğü takdirde sitemizde paylaşılacaktır.

2. Yazılar XHayat’taki içerik standartlarına uymalı ve 500 kelimeden az olmamalıdır ( mümkünse daha uzun ve detaylı yazılar tercihimizdir.) Kaliteli ve okuyucuya değer katan içerikler oluşturmaya özen gösterin.

3. Yazdığınız her yazı içerisinde konu ile ilgili en fazla 1 adet link verebilirsiniz. Ancak, herhangi bir reklam linki ve reklam amaçlı yazılmış yazıları maalesef kabul  etmiyoruz. Yazılarınız için başka bir siteden ilham aldıysanız kaynak belirtmekten çekinmeyin.

4. Yazdığınız yazılar imla kurallarına uygun olmalı; yazım yanlışları ve dil bilgisi hataları olmamalı, noktalama işaretlerinin kullanımına dikkat edilmelidir. Dil bilgisi ve yazım kuralları için TDK‘dan faydalanabilirsiniz. Ayrıca, yazılarınız için 1 adet telif sorunu olmayan görsel kullandığınızdan emin olun.

5. Bir konu hakkında yazmadan önce, o konunun daha önce sitemizde paylaşılıp paylaşılmadığını kontrol edin.

6. xhayat.com’da sağlık, kişisel bakım, pratik ipuçları, kişisel gelişim, doğal yaşam, anne-bebek, aile, çocuk gelişimi, psikoloji vb. türlerine ağırlık verilmektedir. Yazacağınız yazıları da sitemizdeki kategorileri göz önünde bulundurarak yazmalısınız. Ayrıca dil, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, siyasi ideoloji vs. gibi konularda hakaret, ötekileştirme ve küfür içeren yazılar kesinlikle yayımlanmayacaktır.

7. Son olarak, yayımlanan yazılarınıza gelen yorumları yanıtlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Makaleniz ile ilgili soru ve görüşlere cevap vermeniz size artı değer katar ve sitenizin ziyaret oranını arttırır.

Konuk Yazarlık İçin Yazılarımı Nasıl Göndermeliyim?

Yukarıdaki kurallar dahilinde oluşturduğunuz yazı veya yazılarınızı  word formatında ya da direkt e-posta olarak info@xhayat.com adresine gönderebilirsiniz. Yazılar en kısa sürede incelenip geri dönüş sağlanacaktır. Yazılarınızın altına site veya blog adresinizi ve temel bilgiler içeren kısa bir “Yazar Hakkında” kısmı eklemeyi unutmayın.

Soru ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmını kullanabilir ya da info@xhayat.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ!

Bunlar da ilgini çekebilir!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı