KonukYazar Ol!

Konuk Yazar Olun! Konuk Yazarlık Nedir- Faydaları Nelerdir?

Blog ve sitelerinizi geniş kitlelere tanıtmak, ziyaretçi trafiğinizi arttırmak ve doğal, kaliteli baclink kazanmak için neden siz de konuk yazar olmuyorsunuz? Bir blog sahibiyseniz seo çalışmalarınıza büyük katkı sağlayacak olan konuk yazarlığı mutlaka planlarınıza dahil etmelisiniz.

Konuk Yazarlık Nedir?

Konuk yazarlık, başka bir blog ya da sitede kendi ürettiğiniz özgün yazıların yayımlanmasıdır. Daha önce hiç bir yerde paylaşmadığınız yazılarınız uygun görüldüğü takdirde, konuk yazar olarak başvurduğunuz sitede yayımlanır ve bu durum bloğunuz için oldukça önemli kazançlar sağlar.

Konuk Yazarlığın Faydaları Nelerdir?

Doğal Baclink kazanırsınız: Yayımlanması için gönderdiğiniz yazının yazar künyesi bölümüne site ve bloğunuza ait link yerleştirebilirsiniz. Bu sayede kaliteli ve doğal baclink kazanmış olursunuz.

Trafiğiniz artar: Yayımlanan yazılarınızdan kendi bloğunuza verdiğiniz linkler sitenize daha fazla ziyaretçi akışı sağlar ve yazılarınız daha çok okuyucuya ulaşmış olur.

Sosyal çevreniz artar: Konuk yazar olarak katıldığınız bloğun yazarlarıyla kuracağınız iletişim sosyal çevrenizi genişletir, yeni okur ve takipçiler kazandırır.

Neden XHayat’ta Konuk Yazar Olmalıyım?

XHayat, her daim özgün yazılarıyla güncelliğini koruyan kaliteli bir bilgi paylaşım platformudur. Abonelerin yanı sıra sosyal medyadan da düzenli okurları ve takipçileri vardır. XHayat’a göndereceğiniz yazılar eş zamanlı olarak sosyal medya platformlarında da paylaşılacak ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşacaktır. Göndereceğiniz yazılar süresiz olarak yayında kalacağından, her bir yazınız bloğunuza devamlı okuyucu trafiği sağlayacaktır.

XHayat’ta Konuk Yazar Olma Şartları

1. Yayımlanmasını istediğiniz yazı ve yazılar mutlaka özgün olmalı ve daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Yazılar yayımlanmadan önce Copyscape Premium ile özgünlüğü kontrol edilip uygun görüldüğü takdirde yayımlanacaktır. Yayıma alınan yazıların tüm hakları XHayat’a geçmiş olur.

2. Yazılar XHayat’taki içerik standartlarına uymalı ve 300 kelimeden az olmamalı ( mümkünse uzun ve detaylı yazılar tercihimizdir.)

3. Yazdığınız her yazı içerisinde konu ile ilgili en fazla 1 adet link verebilirsiniz. Ancak, herhangi bir reklam linki ve reklam amaçlı yazılmış yazıları maalesef kabul  etmiyoruz.


4. Yazdığınız yazılar imla kurallarına uygun olmalı; yazım yanlışları ve dil bilgisi hataları olmamalı, noktalama işaretlerinin kullanımına dikkat edilmelidir. Dil bilgisi ve yazım kuralları için TDK‘dan faydalanabilirsiniz.

5. Yazılarınız için görsel kullanma şartı yok. Ancak görsel kullanacaksanız telif sorunu olmayan görseller kullandığınızdan emin olun.

6. xhayat.com’da sağlık, güzellik ve bakım, pratik ipuçları, kişisel gelişim, doğal yaşam, anne-bebek, aile, çocuk gelişimi, psikoloji vb. türlerine ağırlık verilmektedir.  Yazacağınız yazıları da bu kategorileri göz önünde bulundurarak yazmalısınız. Ayrıca dil, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, siyasi ideoloji vs. gibi konularda hakaret, ötekileştirme ve küfür içeren yazılar kesinlikle yayımlanmayacaktır.

7. Son olarak, yazacağınız yazılarda mutlaka konuyla alakalı anahtar kelime analizi yapıp, uygun anahtar kelimeleri kullanmaya özen gösterin.

Konuk Yazarlık İçin Yazılarımı Nasıl Göndermeliyim?

Yukarıdaki kurallar dahilinde oluşturduğunuz yazı veya yazılarınızı  word formatında ya da direkt e-posta olarak info@xhayat.com adresine gönderebilirsiniz. Yazılar en kısa sürede incelenip geri dönüş sağlanacaktır. Yazılarınızın altına site veya blog adresiniz ve temel bilgileri içeren kısa bir “Yazar Hakkında” kısmı eklemeyi unutmayın.

NOT: “Yazar Hakkında” kısmı için resmi adınız yerine sadece site adınızın ya da varsa nick’inizin kullanılmasını isteme hakkınız var. Böyle bir talebiniz varsa lütfen bildirin. Soru ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmını kullanabilir ya da info@xhayat.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler

YORUM YAP!

Kapalı
Kapalı