Konuk Yazar Ol! Konuk Yazarlık Nedir, Nasıl Yapılır? Misafir Yazar Olmanın Faydaları

Blog ve sitelerinizi geniş kitlelere tanıtmak, ziyaretçi trafiğinizi arttırmak ve doğal, kaliteli baclink kazanmak için neden siz de konuk yazar (misafir yazar) olmuyorsunuz? Bir blog sahibiyseniz, seo çalışmalarınıza büyük katkı sağlayacak olan konuk yazarlık deneyimini mutlaka planlarınıza dahil etmelisiniz.

Konuk Yazarlık (Misafir Yazarlık) Nedir?

Konuk yazarlık, başka bir blog ya da sitede kendi ürettiğiniz özgün yazıların yayımlanmasıdır. Daha önce hiç bir yerde paylaşmadığınız yazılarınız uygun görüldüğü takdirde, misafir yazar olarak başvurduğunuz sitede yayımlanır ve bu durum bloğunuz için oldukça önemli kazançlar sağlar.

Konuk Yazar Olmanın Faydaları

👉Doğal Baclink kazanırsınız: Yayımlanması için gönderdiğiniz yazının yazar künyesi bölümüne site ve bloğunuza ait link yerleştirebilirsiniz. Bu sayede kaliteli ve doğal baclink kazanmış olursunuz.

👉Trafiğiniz artar: Yayımlanan yazılarınızdan kendi bloğunuza verdiğiniz linkler sitenize daha fazla ziyaretçi akışı sağlar ve yazılarınız daha çok okuyucuya ulaşmış olur.

👉Sosyal çevreniz artar: Konuk yazar olarak katıldığınız bloğun yazarlarıyla kuracağınız iletişim sosyal çevrenizi genişletir, yeni okur ve takipçiler kazandırır.

👉Referans: Herhangi bir yere yazarlık başvurusu yapacaksanız veya freelance yazarlık yapmayı düşünürseniz, misafir yazar olduğunuz sitedeki yazılarınızı referans olarak gösterme imkanınız olur.

Neden XHayat’ta Konuk Yazar Olmalıyım?

XHayat, her daim özgün yazılarıyla güncelliğini koruyan kaliteli bir platformdur. Abonelerin yanı sıra sosyal medyadan da düzenli okurları ve takipçileri vardır. XHayat’a göndereceğiniz yazılar eş zamanlı olarak sosyal medya platformlarında paylaşılacak ve geniş bir okuyucu kitlesine ulaşacaktır. Göndereceğiniz yazılar süresiz olarak yayında kalacağından, her bir yazınız bloğunuza devamlı okuyucu trafiği sağlayacaktır.

XHayat’ta Misafir Yazar Olma Şartları

👉Takdir edersiniz ki, konuk yazarlık gönüllülük esasına dayanır ve bunun maddi bir karşılığı yoktur. Bununla birlikte, eğer bloğunuz varsa, yazınızdan bloğunuza link vererek ve “misafir yazar hakkında” kısmında bloğunuzdan bahsederek, bloğunuzun ücretsiz olarak tanıtımını yapmış olursunuz ki, konuk yazarlık da tanıtım konusunda en etkili yöntemlerden biridir. Sitemizde konuk yazar olmaya karar verirseniz, belirttiğimiz bu detayları mutlaka aklınızda bulundurun.

👉Yayımlanmasını istediğiniz yazı ve yazılar mutlaka özgün olmalı ve daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Yazılar siteye eklenmeden önce özgünlüğü kontrol edilip uygun görüldüğü takdirde sitemizde paylaşılacaktır.

👉Yazılar XHayat’taki içerik standartlarına uymalı ve 400 kelimeden az olmamalıdır ( mümkünse daha uzun ve detaylı yazılar tercihimizdir.) Kaliteli ve okuyucuya değer katan içerikler oluşturmaya özen gösterin.

👉Yazdığınız her yazı içerisinde konu ile ilgili en fazla 1 adet link, konuk yazar profili kısmından sitenize 1 adet link yani toplamda 2 adet link verebilirsiniz. (link çıkışlarının dofollow ya da nofollow olarak etiketlenme kararı tamamen bize aittir. Bu konuda lütfen talepte bulunmayın.)

👉Herhangi bir reklam linki ve reklam amaçlı yazılmış yazıları maalesef kabul  etmiyoruz.

👉Yazılarınız için başka bir siteden ilham aldıysanız, yazı içerisinde alıntı kullandıysanız, lütfen kaynak belirtmekten çekinmeyin.

👉Yazdığınız yazılar imla kurallarına uygun olmalı; yazım yanlışları ve dil bilgisi hataları olmamalı, noktalama işaretlerinin kullanımına dikkat edilmelidir. Ayrıca, yazılarınız için 1 adet telif sorunu olmayan görsel kullandığınızdan emin olun.

👉XHayat bir haber sitesi olmadığından, haber türünde yazılar kabul edilmeyecektir.

👉Bir konu hakkında yazmadan önce, o konunun daha önce sitemizde paylaşılıp paylaşılmadığını kontrol edin.

👉xhayat.com’da sağlık, kişisel bakım, pratik ipuçları, kişisel gelişim, doğal yaşam, anne-bebek, aile, çocuk gelişimi, psikoloji vb. türlerine ağırlık verilmektedir. Yazacağınız yazıları da sitemizdeki kategorileri göz önünde bulundurarak yazmalısınız. Ayrıca dil, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, siyasi ideoloji vs. gibi konularda hakaret, ötekileştirme ve küfür içeren yazılar kesinlikle yayımlanmayacaktır.

👉Yazılarınızla ilgili doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluk size aittir.

👉Son olarak, yayımlanan yazılarınıza gelen yorumları yanıtlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Makaleniz ile ilgili soru ve görüşlere cevap vermeniz size artı değer katar ve sitenizin ziyaret oranını arttırır.

Konuk Yazarlık İçin Yazılarımı Nasıl Göndermeliyim?

Yukarıdaki kurallar dahilinde oluşturduğunuz yazı veya yazılarınızı direkt e-posta olarak info@xhayat.com adresine ya da “İçerik Gönder” formu üzerinden bize iletebilirsiniz. Yazılar en kısa sürede incelenip geri dönüş sağlanacaktır. Yazılarınızın altına site veya blog adresinizi ve temel bilgiler içeren kısa bir “Yazar Hakkında” kısmı ekleyebilirsiniz.

Soru ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorum kısmını kullanabilir ya da İletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Misafir yazar içeriklerine ulaşmak için buraya tıklayın.

8 Yorum

    1. Elbette 🙂 Yukarıda belirtilen kurallar dahilinde hazırlayacağınız makaleyi mail olarak iletebilirsiniz. İyi çalışmalar.

      1. ASLINDA UZUN ZAMANDIR BİR YAZI HAZIRLAYIP SİZE GÖNDERMEK İSTİYORDUM ANCAK BİR TÜRLÜ NASİP OLMADI. UMARIM KISA BİR ZAMAN SONRA HAZIRLAMA İMKANI BULARAK SİZE BİR YAZI GÖNDEREBİLİRİM. TEŞEKKÜRLER.

  1. Konuk yazarlık keyifli olsa gerek. Ben maalesef buna vakit bulamıyorum. Ama vakti olan arkadaşlar mutlaka katılmalı böyle etkinliklere. Sitelerde etkileşim oldukça faydalı bir aktivite. Teşekkürler.

    1. Misafirlik yazarlık hem yazar için hem de konuk olunan blog için oldukça faydalı bir etkinlik (hatta konuk yazarlar için çok daha faydalı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı