Kilo Vermek İstiyorum Diyenler Buraya! Fazla Kilolardan Kurtulmayı Garanti Eden 5 Alışkanlık

Kilo vermek için o kadar çok diyet var ki… Bunların çoğu ya hiç işe yaramıyor ya da geçici bir çözüm oluyor ve çoğunlukla verilen kilolar kısa süre sonra geri dönüyor. Kilo vermek istiyorum diyorsanız ve bir daha geri dönmemek üzere kilolarınıza veda etmek, aynı zamanda sağlığınızı da tehlikeye atmak istemiyorsanız, olumlu ve kalıcı sonuçlar verecek bu 5 basit alışkanlığı edinmelisiniz.,

Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum, 10 kilo vermek istiyorum nasıl zayıflarım, fit bir vücut için neler yapmalıyım, kilo vermenin en hızlı ve etkili yolu nedir? gibi sorularınızın yanıtını bu kısacık yazıda bulabilirsiniz.

Hedefiniz 5 kilo vermek mi, 10 kilo vermek mi? Yapmanız gereken sadece aşağıdaki basit alışkanlıkları yaşam biçiminiz haline getirmek.

“Kilo Vermek İstiyorum” Diyorsanız Bir de Bunları Deneyin!

1. Su alışkanlığı olmazsa olmazlardan!

Her yemekten önce büyük bir bardak su içmeniz hem cildinizin nemli ve canlı olmasını sağlar hem de midenizde doluluk hissi yaratıp iştahınızı azaltır.

[İştahı ve Açlığı Bastıran En Etkili Gıdalar ve Yöntemler]

2. Kilo vermek için yarım porsiyon alışkanlığı edinin

Doğal ve sağlıklı olması koşuluyla istediğiniz yemeği yiyin ancak her zaman yediğinizin yarısı kadar. Dışarıda yemek yiyorsanız, yemeğinizi eşinizle, arkadaşınızla paylaşın ya da yarısını paket yaptırıp daha sonra yiyin.

3. Yavaş yeme alışkanlığı fazla kilolardan kurtulmak için önemli!

Yemek yerken her lokmadan sonra mutlaka kaşık ya da çatalınızı elinizden bırakın. Lokmalarınızı çok iyi çiğneyin ve ağzınızdakini tamamen yuttuktan sonra ikinci lokmayı alın. Yavaş yemek yeme hem midenizi yormaz hem de daha az yiyerek daha çabuk doymanızı sağlar.

4. Atıştırmalıklara dikkat!

Öğünlerin haricinde, atıştırmak için sadece meyve, sebze ve çerez (badem, ceviz gibi) dışında hiçbir şey yememeye çalışın. Kilo vermek için diyet yapıyorsanız, özellikle atıştırmalıklara dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

5. Hızlı kilo vermek istiyorum diyorsanız mutlaka egzersiz yapın

Normal kalp atışınızı 2 katına çıkaran bir egzersize günde en az 20 dakika ayırın. Tempolu yürüyüş, koşu, bisiklet gibi basit egzersizler olabilir, ama mutlaka her gün yapın bunu.

Sadece Bu Kadar

Kilo Vermek İstiyorum Diyenler Buraya! Fazla Kilolardan Kurtulmayı Garanti Eden 5 Alışkanlık 1

Bir şeyi alışkanlık haline getirebilmek için o şeyi 21 gün boyunca, aksatmadan yapmanız gerekir. Bu alışkanlıkları yaşamınızın bir parçası haline getirmeli ve istikrarlı olmalısınız.

İkinci alışkanlık yani yarım porsiyon alışkanlığı bu planın kalbidir. İrade gücünüzü kullanıp kaliteli ve normalde yediğinizin yarısı kadar gıda tüketirseniz vücudunuz zamanla bu yeni sisteme adapte olur ve daha fazla yeme isteğini unutur. Daha fazla yeme isteği olmayınca abur cubur tüketimine de ihtiyaç duymazsınız. Böylece kısa sürede fazla kilolardan kurtulma şansınız artar.

Alışkanlık 1, beş alışkanlık edinme içerisinde en kolay olanıdır. Bunun için her yemekten önce koca bir bardak su içmeniz gerektiğini hatırlamanız yeterlidir. Az yemek yemenize yardımcı olmasının yanı sıra, bol su tüketmek kronik dehidrasyon (vücudun ihtiyaç duyduğu sıvıyı kaybetmesi) sorununa maruz kalınmaması için son derece önemlidir.

Bu alışkanlıkları edinmeye hemen başlayıp, kısa sürede hem fazla kilolardan kurtulabilir hem de çok daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.

11 Yorum

    1. Bu alışkanlıklara bir de akşam yemeğinden sonra bir şey yememe eklenebilir bence. Yine çok güzel bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim.

  1. Öncelikle güzel bir yazı olmuş, teşekkürler. Kilo vermek isteyenlere en önemli tavsiyem; düğün telaşesine gitsinler. Düğün hazırlıklarını yaptığım dönem kosturmacadan dolayı sanırım 6-7 kilo vermiştim. Hemde sağlıklı. Sürekli yürüdüm ve az yedim. Damatlık üzerime olsun diye ayrıca dikkat ettim. Ve sonuç istediğim gibiydi. Tabi düğünden sonra alınan kiloları konuşmak istemiyorum 🙂

  2. Ramazan’da kilo alacam diye bir korkum vardı. Neyse ki mevcut kilomu koruyorum. Bununda porsiyon kontrolünden olduğunu düşünüyorum. Çok faydalı nokta atışı bilgiler teşekkürler

  3. Evet, kilo vermek istiyorum. Güzel öneriler ama bunları alışkanlık haline getirme süreci can sıkıcı. Kilo almaya müsait bir bünyem var maalesef. Her zaman dikkat etmek durumundayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu