Organik Sağlık&BeslenmeSağlık

Kilo Vermek İçin Doğal Öneriler

Dünya ekonomisin azımsanmayacak kadar büyük bir bölümünü kapsayan ‘fast food kültürü’ ne yazık ki insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmekte ve obezite hastalığını yaygınlaştırmaktadır. Bu hastalıktan kurtulmak için sağlıklı ve doğal beslenmeyi öğrenmek zorundayız. Doğru beslenmeyle birlikte fazla kilolardan kurtulmak daha doğrusu sağlıklı bir şekilde kilo vermek bir anda olmayacak elbette; sabır ve istikrar şart.

Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo vermek için kilo vermeyi kolaylaştırıcı, etkisi kanıtlanmış besinlere yönelmek doğru bir karar olacaktır.

Evet, evdeki doğal malzemelerle sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Önerilerimiz arasından size en uygun olanına karar verip düzenli olarak tüketmeniz mutlaka kilo vermek adına  olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu öneriler sayesinde vücudunuz toksinlerden arınacak, aynı zamanda fazla yağlardan da kurtulmuş olacaksınız. Elbette mucize beklememeli, istikrarlı olup gerçekçi hedefler belirlemelisiniz.

Sağlıklı kilo vermek için basit ama etkili yöntemler:

Yeşil Çay İle Kilo Vermek

Kilo vermek için yeşilçay
Kilo vermek için yeşilçay

Listenin ilk sırasında elbette yeşilçay var. Antioksidan özellikler içeren yeşilçay, vücudunuzdaki sabit yağlardan kurtulup sağlıklı kilo vermek için en etkili çaylardan biridir.

Düzenli olarak her gün sabah, öğle ve akşam yemeklerden sonra şekersiz olarak tüketeceğiniz bir fincan yeşilçay kısa sürede etkisini gösterecektir. Yeşilçayı hazır paketlerde değil, aktardan açık olarak satılan kurutulmuş ürünlerden satın almaya dikkat ediniz.

1 fincanın içine bir tatlı kaşığı yeşil çay koyun. Üzerine kaynamış su ilave edip 4-5 dakika demlendikten sonra tüketin.

İlgili: Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir – Neden Düzenli Olarak Tüketilmeli

Bal, Limon ve Karabiber İle Kilo Vermek

Limon Ve Bal Kürüyle kilo vermek
Limon Ve Bal Kürüyle kilo vermek

Her evde bulunan limon ve balın, sağlığa olan inanılmaz faydalarının yanında bir de fazla yağları yakarak kilonun dengelenmesini sağlayan özelliği vardır ve son derece etkilidir.

Obeziteden kurtulmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu kürü mutlaka kullanmalısınız. Metabolizmayı müthiş hızlandıran bu şifa deposu kür inanın denenmeyi hak ediyor.

1 çay kaşığı balın içine 3 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Bu karışıma bir tutam karabiber ilave edip ahşap bir çubuk yardımıyla iyice karıştırın. Sabah aç karına tüketin.

Elma Sirkesi İle Kilo Vermek

Her Derde Deva Elma sirkesi ile kilo vermek
Her Derde Deva Elma sirkesi ile kilo vermek

Bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyip iyice karıştırarak sabahları aç karına tüketin. En iyi detoks ve zayıflama yöntemlerinden biri olan elma sirkesi kısa sürede metabolizmanın dengeli çalışmasını sağlama işlevi görür. Bu da zayıflamayı kaçınılmaz kılan işlevlerinden sadece biridir.

ilgili: Elma Sirkesinin Faydaları ve 19 Kullanım Alanı

Maydanoz İle Kilo Vermek

Maydanoz kürüyle kilo vermek
Maydanoz kürüyle kilo vermek

Böbrekleri toksinlerden temizlemenin en iyi ilaçlarından biri olan maydanoz, aynı zamanda tokluk hissi vererek zayıflamayı kolaylaştıran bir besindir. Fazla kalorinin vücuttan atılmasını sağlar ve vücuttaki fazla yağları yakarak kilo vermeye yardımcı olur.

-Kaynayan bir litre suyun içine beş yemek kaşığı kıyılmış maydanozu ekleyin. 20 dakika bekledikten sonra ister süzerek ister içindeki maydanoz parçaları ile birlikte tüketin.

Bu kür, özellikle sık tuvalete çıkan ve idrar problemi yaşayan kişilere de önerilmektedir. Güçlü bir idrar söktürücü ve antioksidan olan bu karışım vücuttaki zararlı maddelerin, bakterilerin ve toksinlerin kısa bir süre içinde vücuttan atılmasını sağlar.

Bu karışımı sabah veya öğlen günde bir defa aç karına tüketin. Günde 1 litreden fazla tüketmemeye de özen gösterin.

Zencefil İle Kilo Vermek

Bin bir Derde Deva Zencefil
Bin bir Derde Deva Zencefil

Hem modern tıbbın hem de alternatif (geleneksel) tıbbın ‘süper besin’ olarak nitelendirdiği zencefilin sayısız faydalarını anlatmak epey zaman alacağından başka bir makale konusu olarak notumu alıp şimdilik esas konumuz olan zayıflama konusuna değineceğim.

Zencefil metabolizmayı hızlandırır, besinlerin emilimini arttırarak sindirim sistemi sorunlarını ortadan kaldırır; hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlığa birebirdir. Kan şekerini düzenleyerek aşırı yeme isteğini dizginler, kalori yakımına yardımcı olur ve tüm bunların sonucunda kilo sorunundan kurtulmayı sağlar.

zencefil çayı kürü hazırlamak için tercihen zencefil kökü ya da tozu kullanılabilir. Bir bardak suyla birlikte zencefil kökünü kaynatın veya bir bardak kaynamış suya bir çay kaşığı zencefil tozu katıp iyice karıştırın. Yine isteğe bağlı bal ilave edebilirsiniz. Bu çaydan günde en fazla iki kez için.

! Bu kürlerin dışında mutlaka spora da vakit ayırmayı unutmayın zira sporsuz bir diyet düşünülemez

Daha fazla göster

Benzer Yayınlar

Yorum Yap!

Close
Close