Kilo Vermek İstiyorum Diyenler Buraya! Fazla Kilolardan Kurtulmayı Garanti Eden 5 Alışkanlık | XHayat
Diyet&EgzersizSağlık

Kilo Vermek İstiyorum Diyenler Buraya! Fazla Kilolardan Kurtulmayı Garanti Eden 5 Alışkanlık

Kilo vermek için o kadar çok diyet var ki… Bunların çoğu ya hiç işe yaramıyor ya da geçici bir çözüm oluyor ve çoğunlukla verilen kilolar kısa süre sonra geri dönüyor. Bir daha geri dönmemek üzere kilolarınıza veda etmek ve aynı zamanda sağlığınızı da tehlikeye atmak istemiyorsanız, olumlu ve kalıcı sonuçlar verecek bu 5 basit alışkanlığı edinmelisiniz.


Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum, nasıl zayıflarım, fit bir vücut için neler yapmalıyım, kilo vermenin en hızlı ve etkili yolu nedir gibi tüm sorularınızın yanıtını bu kısacık yazıda bulabilirsiniz. Hedefiniz 5 kilo vermek mi, 10 kilo vermek mi? Yapmanız gereken sadece aşağıdaki basit alışkanlıkları yaşam biçiminiz haline getirmek.

1. Su alışkanlığı Kilo Vermek İçin Olmazsa Olmazlardan!

Her yemekten önce büyük bir bardak su içmeniz hem cildinizin nemli ve canlı olmasını sağlar hem de midenizde doluluk hissi yaratıp iştahınızı azaltır.

2. Yarım porsiyon alışkanlığı

Doğal ve sağlıklı olması koşuluyla istediğiniz yemeği yiyin ancak her zaman yediğinizin yarısı kadar. Dışarıda yemek yiyorsanız, yemeğinizi eşinizle, arkadaşınızla paylaşın ya da yarısını paket yaptırıp daha sonra yiyin.

3. Yavaş yeme alışkanlığı

Yemek yerken her lokmadan sonra mutlaka kaşık ya da çatalınızı elinizden bırakın. Lokmalarınızı çok iyi çiğneyin ve ağzınızdakini tamamen yuttuktan sonra ikinci lokmayı alın. Yavaş yemek yeme hem midenizi yormaz hem de daha az yiyerek daha çabuk doymanızı sağlar.

4. Atıştırmalıklar

Öğünlerin haricinde, atıştırmak için sadece meyve, sebze ve çerez (badem, ceviz gibi) dışında hiçbir şey yememeye çalışın.

5. Mutlaka Egzersiz Yapın

Normal kalp atışınızı 2 katına çıkaran bir egzersize günde en az 20 dakika ayırın. Tempolu yürüyüş, koşu, bisiklet gibi basit egzersizler olabilir, ama mutlaka her gün yapın bunu.

Sadece Bu Kadar

Bir şeyi alışkanlık haline getirebilmek için o şeyi 21 gün boyunca, aksatmadan yapmanız gerekir. Bu alışkanlıkları yaşamınızın bir parçası haline getirmeli ve istikrarlı olmalısınız.
İkinci alışkanlık yani yarım porsiyon alışkanlığı bu planın kalbidir. İrade gücünüzü kullanıp kaliteli ve normalde yediğinizin yarısı kadar gıda tüketirseniz vücudunuz zamanla bu yeni sisteme adapte olur ve daha fazla yeme isteğini unutur. Daha fazla yeme isteği olmayınca abur cubur tüketimine de ihtiyaç duymazsınız.

Alışkanlık 1, beş alışkanlık edinme içerisinde en kolay olanıdır. Bunun için her yemekten önce koca bir bardak su içmeniz gerektiğini hatırlamanız yeterlidir. Az yemek yemenize yardımcı olmasının yanı sıra, bol su tüketmek kronik dehidrasyon (vücudun ihtiyaç duyduğu sıvıyı kaybetmesi) sorununa maruz kalınmaması için son derece önemlidir.Bu alışkanlıkları edinmeye hemen başlayıp, kısa sürede hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir hem de çok daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilirsiniz.

PAYLAŞ!

Bunlar da ilgini çekebilir!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı