Kaş Kalınlaştırma: Doğal Yöntemler ve İpuçları

Son yılların trendi haline gelen kalın kaşları, sokakta, podyumda, kırmızı halıda, televizyonda ve artık her yerde görmek mümkün. Bu tarz kaşlar sadece yüzün güzelliğini vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda daha genç görünmenizi de sağlar.

Ancak, bir çok kişi kalıtsal ya da başka nedenlerden dolayı seyrek kaşlara sahip olduğundan istediği görünümü bir türlü elde edememekten şikayetçi. Bununla birlikte, doğal kaş kalınlaştırma ve kaş uzatma püf noktaları mevcut.

Daha kalın kaşlar için kaşlarınızı besleyen antioksidanlar, vitaminler, proteinler ve yağ asitleri yönünden zengin malzemeler seyrek kaş probleminizi tamamen çözebilir. Peki, kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir, doğal yöntemlerle kaş kalınlaştırmak mümkün mü?

Kaş Kalınlaştırmak İçin Doğal Tarifler

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kalın ve gür kaşlara sahip olabilirsiniz. Etkili sonuçlar için kürleri düzenli olarak uygulamalı ve biraz da sabırlı olmalısınız.

İşte, en etkili ve doğal kaş kalınlaştırma yolları

 • Soğan suyu

Soğanda bulunan kükürt kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olurken aynı zamanda kaş dökülmesini de engeller. Soğan suyu elde etmek için, 1 adet soğanı blender ile iyice ezin ve suyunu süzün.

Soğanın güçlü kokusu rahatsızlık verebilir, bu yüzden dilerseniz gül suyu da ilave edebilirsiniz. Bu suyu parmaklarınızı veya bir parça pamuk kullanarak kaşlarınıza sürün ve 1 saat kadar bekledikten sonra silmek için suyla seyreltilmiş limon suyu kullanın.

 • Sarımsak

Tıpkı soğan gibi güçlü bir içeriğe sahip olan sarımsak kaş kalınlaştırma konusunda kullanabileceğiniz en etkili doğal üründür.

Yapmanız gereken tek şey, sarımsağı ikiye bölüp kaşlarınıza iyice sürmek. Bunu düzenli olarak yaptığınızda kaşlarınızın kısa sürede gürleşmeye başladığını görebilir, çok istediğiniz kalın kaşlara kavuşabilirsiniz.

 • Badem yağı

Badem A, B ve E vitaminleri bakımından zengindir. Kıl köklerini besler ve uzamalarını sağlar. Ancak, badem yaygın bir alerjendir, bu nedenle kullanmadan önce alerjik olup olmadığınızı test etmelisiniz. Alerjiniz yoksa badem yağını dairesel hareketlerle masaj yaparak kaşlarınıza uygulayın. Bir gece bu şekilde kalsın ve sabah suyla durulayın. Etkili sonuçlar için bunu her gün uygulayın.

 • Aloe Vera

Aloe veranın bileşenleri saç uzatma ve dökülmeleri önleme konusunda oldukça etkilidir. Aynı şekilde kaş kalınlaştırma konusunda da yardımcınız olacaktır. Kolayca emildiğinden dolayı arka arkaya dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken ise, bir aloe vera yaprağını ikiye bölmek ve çıkan jeli kaşlarınıza uygulamak. uygulamadan yaklaşık 30 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

 • Çemen otu tohumu

Çemen otu tohumu, saç köklerinin yeniden oluşumuna yardımcı olan ve böylece saç uzaması ve gürleşmesine yardımcı olan proteinler içerir. Kalın kaşlar için çemen otu oldukça faydalı olacaktır.

Çemen tohumlarını gece boyunca suda bekletin. Daha sonra tohumları ezin ve direkt kaşlarınıza uygulayın. Yarım saat sonra ılık suyla durulayın. Kaşların daha hızlı kalınlaşması için haftada iki kez bu kürü uygulayın.

 • Süt

Bir çok cilt bakım ürününde kullanılan süt, protein, B vitamini, laktik asit ve kalsiyum içerir ve bu içerik kollajen üretimini uyararak kaşların kalınlaşması için gerekli desteği sağlar. Bu sayede kısa sürede gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Bir pamuk topunu süte daldırın ve kaş köklerine hafifçe masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.

Ayrıca Okuyun: Kirpik Nasıl Uzar? En Etkili Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

8 Yorum

 1. Ben aktarlardan kaş için yağ almıştım onu kullanıyorum. Fakat doğal evde uygulamak daha iyi olur. Güzel bilgilendirici bir yazı olmuş emeğine sağlık 😊

 2. Kaş kalınlaştırma gerçekten ömür törpüsü bir iş!
  Bu sene ince kaş moda deniyor haydi tüm kaşlar ipince ve kavisli, sonraki yıl bu sene güçlü ifade everen kalın kaşlar moda deniyor işte orada sıkıntı başlıyor.
  Çok inceltilmiş kaşların biçimli ve gür hale gelmesi hayli zaman alıyor.
  Ben badem yağıyla iyi sonuç aldım ama aloe vera veya çemen otu tohumu hiç denememiştim.
  Ben gene Kadıköy’deki aktarıma bir gideyim o zaman:)

  Bilgiler için çok teşekkürler.

  1. Vakit ayırıp yorumladığınız için biz teşekkür ederiz 🙂 Modaya çok fazla takılmamak lazım. Herkes kendi yüz hatlarına en uygun modeli tercih etmeli diye düşünüyorum. Tabi kaş şekillendirmek için önce o kaşların biraz gürleşmesi gerekiyor. Bunun için de yazıda belirtilen doğal ürünleri denemek fayda sağlayabilir 🙂

 3. Kaşlarda boşluk olması sorun oluyor cidden. Bu yöntemlerin çoğunu zamanında denedim gerçekten işe yarıyorlar. Ama düzenli yapmak lazım. Bende de öyle bir istikrar olmuyor maalesef. Teşekkürler öneriler için.

  1. Evet dediğiniz gibi, fayda görmek için mutlaka düzenli olarak uygulamak gerekiyor. Ziyaret için biz teşekkür ederiz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu