Kaş Kalınlaştırma: Doğal Yöntemler ve İpuçları | XHayat
Güzellik SırlarıGüzellik&Bakım

Kaş Kalınlaştırma: Doğal Yöntemler ve İpuçları

Son yılların trendi haline gelen kalın kaşları, sokakta, podyumda, kırmızı halıda, televizyonda ve artık her yerde görmek mümkün. Bu tarz kaşlar sadece yüzün güzelliğini vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda daha genç görünmenizi de sağlar. Ancak, bir çok kişi kalıtsal ya da başka nedenlerden dolayı seyrek kaşlara sahip olduğundan istediği görünümü bir türlü elde edememekten şikayetçi. Bununla birlikte, doğal kaş kalınlaştırma ve kaş uzatma püf noktaları mevcut.Daha kalın kaşlar için kaşlarınızı besleyen antioksidanlar, vitaminler, proteinler ve yağ asitleri yönünden zengin malzemeler seyrek kaş probleminizi tamamen çözebilir. Peki, kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir, doğal yöntemlerle kaş kalınlaştırmak mümkün mü?

Kaş Kalınlaştırmak İçin Doğal Tarifler

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kalın ve gür kaşlara sahip olabilirsiniz. Etkili sonuçlar için kürleri düzenli olarak uygulamalı ve biraz da sabırlı olmalısınız.

İşte, en etkili ve doğal kaş kalınlaştırma yolları

Soğan suyuSoğanda bulunan kükürt kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olurken aynı zamanda kaş dökülmesini de engeller. Soğan suyu elde etmek için, 1 adet soğanı blender ile iyice ezin ve suyunu süzün. Soğanın güçlü kokusu rahatsızlık verebilir, bu yüzden dilerseniz gül suyu da ilave edebilirsiniz. Bu suyu parmaklarınızı veya bir parça pamuk kullanarak kaşlarınıza sürün ve 1 saat kadar bekledikten sonra silmek için suyla seyreltilmiş limon suyu kullanın.

Sarımsak:  Tıpkı soğan gibi güçlü bir içeriğe sahip olan sarımsak kaş kalınlaştırma konusunda kullanabileceğiniz en etkili doğal üründür. Yapmanız gereken tek şey, sarımsağı ikiye bölüp kaşlarınıza iyice sürmek. Bunu düzenli olarak yaptığınızda kaşlarınızın kısa sürede gürleşmeye başladığını görebilir, çok istediğiniz kalın kaşlara kavuşabilirsiniz.

Badem yağıBadem A, B ve E vitaminleri bakımından zengindir. Kıl köklerini besler ve uzamalarını sağlar. Ancak, badem yaygın bir alerjendir, bu nedenle kullanmadan önce alerjik olup olmadığınızı test etmelisiniz. Alerjiniz yoksa badem yağını dairesel hareketlerle masaj yaparak kaşlarınıza uygulayın. Bir gece bu şekilde kalsın ve sabah suyla durulayın. Etkili sonuçlar için bunu her gün uygulayın.

Aloe Vera : Aloe veranın bileşenleri saç uzatma ve dökülmeleri önleme konusunda oldukça etkilidir. Aynı şekilde kaş kalınlaştırma konusunda da yardımcınız olacaktır. Kolayca emildiğinden dolayı arka arkaya dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ise, bir aloe vera yaprağını ikiye bölmek ve çıkan jeli kaşlarınıza uygulamak. uygulamadan yaklaşık 30 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Çemen otu tohumuÇemen otu tohumu, saç köklerinin yeniden oluşumuna yardımcı olan ve böylece saç uzaması ve gürleşmesine yardımcı olan proteinler içerir. Kalın kaşlar için çemen otu oldukça faydalı olacaktır.


Çemen tohumlarını gece boyunca suda bekletin. Daha sonra tohumları ezin ve direkt kaşlarınıza uygulayın. Yarım saat sonra ılık suyla durulayın. Kaşların daha hızlı kalınlaşması için haftada iki kez bu kürü uygulayın.

SütBir çok cilt bakım ürününde kullanılan süt, protein, B vitamini, laktik asit ve kalsiyum içerir ve bu içerik kollajen üretimini uyararak kaşların kalınlaşması için gerekli desteği sağlar. Bu sayede kısa sürede gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Bir pamuk topunu süte daldırın ve kaş köklerine hafifçe masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.

PAYLAŞ!

Bunlar da ilgini çekebilir!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı