Diyet&EgzersizŞifalı Bitkiler

Hızla kilo verdiren Oolong çayı – Çayla kilo vermek mümkün mü?

Yıllarca, zayıflama deyince ilk akla gelen yeşilçaydı, değil mi? Metabolizmayı hızlandırarak yağ depolamayı kestiği yönündeki çalışmalarla süper zayıflama yöntemi diye bildiğimiz yeşilçaya rakip hatta çok daha etkili bir çaydan bahsedeceğiz bu makalemizde; Oolong Çayı! 

Oolong Çayı ve Faydaları

Kilo vermek için oolong çayı ve diğer yararları konusunda yeterince bilgi sahibi  değildik şimdiye kadar. Araştırmalar, oolong çayının zayıflama konusunda yeşil çaydan çok daha etkili olduğunu ve metabolizmayı daha iyi hızlandırdığını gösteriyor. Öte yandan obezite hastalığı ile mücadele de de oldukça etkili bir çay türüdür.

Japon araştırmacılar, sadece bir fincan oolong çayının bile iki saat içerisinde metabolizmayı % 20 oranında hızlandırdığını keşfettiler. Bu durum üç büyük fincan yeşil çayın yarattığı etkinin yaklaşık iki katına eşitti.Ayrıca Oolong çayı araştırılması sonucunda, göbek yağının yakılması ve kısa sürede yağlardan kurtulmanın mümkün olabileceği de belirtilmiştir.

Kilo vermek Oolong çayının yararlarından sadece biridir

Japon bitki uzmanları, ‘oolongu içmeye başladıktan hemen sonra farkı hissedeceksiniz’ diyorlar. Araştırmalar, oolong çayı tüketildikten sonraki saatlerde hatta gün boyunca hissedilen açlığın sadece % 36 oranında olduğunu ve yanı sıra kötü kolestrolü de ciddi oranda düşürdüğünü gösteriyor.

Oolong çayının diğer faydaları;

Sindirim sistemini düzenler,

Stresi azaltır

-Enerji vererek yorgunluk hissinden kurtarır

-faydalı bağırsak kurtlarını besler

Ağrı kesici özelliği vardır

-Gaz ve şişkinlik sorunlarını ortadan kaldırır

-Kan şekeri seviyesini düzenler

-Kalp hastalıkları riskini azaltır

-Cilt sağlığına katkı sağlar

-Kolesterolü dengeler

-Vücudu toksinlerden arındırır

Hafızayı güçlendirici etkiye sahiptir.

Oolong Çayı İle Zayıflamak

Uzak doğu ülkelerinde uzun yıllardır kullanılan Oolong çayından en doğru şekilde faydalanabilmek için, yemeklerden sonra ve günde ortalama dört fincan kadar içilmesi önerilir.Oolong çayının hoş bir tadı vardır. Diğer çaylara göre daha pahalı olmasına rağmen, yapraklarını 5 kata kadar tekrar demlemek mümkündür. Bu sebeple aslında diğer çaylardan daha ucuza almış da sayılabilirsiniz. Elbette sağladığı faydalar da cabası.

Artık ülkemizde de pek çok aktardan rahatlıkla bulabilirsiniz bu çay bitkisini. Demleme şekli de yeşil çay kullanımıyla aynı. Yani sıcak suyun içerisine 1-1,5 çay kaşığı oolong bitkisi ekleyip 2-3 dakika kadar beklettikten sonra içebilirsiniz ve elbette şekersiz.

BU YAZIYI PAYLAŞ!

Bunlar da ilgini çekebilir!

Etiketler

YORUM YAP!

Kapalı
Kapalı