Evinizi Pozitif Enerji İle Doldurmak İçin 15 Öneri

Çok sayıda kuantum fizikçisine göre, duygularımız enerji titreşimleriyle fiziksel bedenimizi çevreliyorlar. Hatta bazı cihazlar sayesinde artık enerjiyi görmek de mümkün. Bazı araştırmalara göre, tüm hastalıkların yaklaşık % 85’inin kökeninde duygusal unsurlar var. Öfke, korku ve diğer sinir bozucu duygu ve düşünceler, DNA üzerinde olumsuz değişimlere sebep olurken mutluluk, huzur, sevgi gibi duygular tam tersi etki yaratmaktadır.

Negatif enerji DNA’ya zarar verebilir ve hastalıklara neden olabilir. Enerji titreşimleri ile, kendiniz ve evinize giren herkes için daha rahat, huzurlu bir alan yaratabilirsiniz. Bunu nasıl sağlayacağınızı merak ediyorsanız, sizler için bir kaç önerimiz var.

EVDE POZİTİF ENERJİ NASIL ARTTIRILIR?

Dumanlar…

tütsü
tütsü

Eski zamanlardan beri, mekanı kutsamak ve yoğun pozitif enerji sağlamak amaçlı bazı bitkiler yakılır ve dumanın ortama yayılması sağlanır. Sedir, ardıç, çam iğneleri, biberiye, lavanta ve adaçayı gibi yanan bitkilerden çıkan duman havadaki virüsleri ve bakterileri yok etmede çok etkilidir. Bu yöntemi uygulamak için tütsülerden de faydalanabilirsiniz.

Uçucu Yağlar

Uçucu Yağlar Pozitif Enerjiyi Açığa Çıkarır
Uçucu Yağlar Pozitif Enerjiyi Açığa Çıkarır

Uçucu yağlar da havayı temizleme özelliğiyle virüs ve bakterileri yok eder ve pozitif enerjiyi açığa çıkarır. Tercihen nane, gül, sedir ağacı, fesleğen, ardıç, selvi, adaçayı, lavanta yağları kullanılabilir.

Fazlalıklardan kurtulun!

Gereksiz eşyaları kaldırmak, evinizdeki kötü enerjiyi temizler. Artık kullanmadığınız eşyalardan bir an önce kurtulun. Tüm gereksiz eşyalar dağınıklık ve enerji israfıdır. ”Az eşya çok huzur”

Pozitif Enerji Kaynağı Himalaya Tuz Lambaları

Pozitif Enerji İçin Himalaya Tuzu Lambası
Pozitif Enerji İçin Himalaya Tuzu Lambası

Himalaya tuz lambaları, havayı temizleyen turuncu, kırmızı, pembe veya beyaz ışınların yanı sıra iyileştirici iyonlar da sağlarlar. Bu lamba enerji seviyenizi arttırır ve statik elektriği ortamdan uzaklaştırır. Elektromanyetik radyasyon ve alerjenleri etkisiz hale getirir, uyku kalitenizi arttırır.

Bu lambalarla ilgili detaylı bilgiye  Himalaya Tuzu Lambası ve Faydaları  başlıklı makalemizden ulaşabilirsiniz.

Yatıştırıcı-Canlandırıcı Müzik

Hem Ruhunuz Hem Zihninizi Müzikle Besleyin
Hem Ruhunuz Hem Zihninizi Müzikle Besleyin

Bir çok araştırmada doğru müziğin, bulunduğunuz ortamı pozitif enerjiyle doldurduğu ve bunun iyileştirici etkiye sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırmalara göre müzik kalp, kan basıncı, bağışıklık, öğrenme, hafıza, uyku ve ağrılar üzerinde pozitif etkiye sahiptir. Evinizden eğlenceli, canlandırıcı, bazen de yatıştırıcı müzikleri eksik etmeyin. Özellikle klasik, caz, halk, opera en etkili olanlarındandır.

Evcil Hayvan

Evcil Hayvanınız Yok mu Yoksa?
Evcil Hayvanınız Yok mu Yoksa?

Bilime göre, evcil hayvanlar hem duygusal hem de fiziksel olarak sağlıklı kalmamızı sağlıyor ve yaydıkları pozitif enerji bizim de enerjimizi arttırıyor.

Ev Bitkileri

Ev Bitkileri
Ev Bitkileri

NASA tarafından yapılan bir araştırmada, bitkilerin kapalı ortamlarda bulunan gazları, kirleticileri, karbon monoksiti, zirai ilaçları ve radyoaktif gazları etkisini hafiflettiği keşfedildi.

Doğanın insanda pozitif etki yarattığı ve enerji yükselttiği bilinir. Bu nedenle evinizin enerjisini arttırmak için ev bitkilerinden faydalanabilirsiniz.

Şifalı Taşlar

şifalı taşlar
şifalı taşlar

Pozitif enerji sağlayan en popüler kristaller; kuvars, kan taşı, selestit, sitrin, aventurin ve ametisttir. Evinizde bu kristallerden bir ya da birkaç tanesini bulundurabilirsiniz.

Zararlı Toksinlerden Kurtulun

Evde kullandığınız temizlik malzemeleri ve boya maddelerinde bulunan kimyasallar bütüncül şifacılara göre evin enerjisini etkileyebilirler. Evinizde kimyasal içermeyen doğal temizleyicileri tercih etmelisiniz. Ayrıca kişisel bakım ürünleri de, zararlı kimyasalların bir kaynağıdır. Bu kimyasallar kansere ve diğer ciddi hastalıklara neden olabilir. Bu konuda daha fazla bilgi almak için  buradaki makaleye göz atabilirsiniz.

Pencerelerinizi Açmayı Unutmayın

Bırakın temiz hava evinize dolsun
Bırakın temiz hava evinize dolsun

Her gün pencerelerinizi en az bir kez açarak, biriken toksinleri serbest bırakın ve pozitif enerji akışının artmasını sağlayın. Evinizdeki oksijen seviyesinin yüksek olması, vücudunuzdaki reaksiyonların etkililiğini de arttırır.

Meditasyon

meditasyon
meditasyon

Olumsuz düşüncelerden meditasyonla arınabilirsiniz. Bu antik uygulama stresi uzaklaştırıp mutluluğu teşvik eder. Düzenli olarak meditasyon yapmak farkındalık için çok faydalıdır. Ayrıca meditasyonla daha  uzun ve sağlıklı bir yaşam , daha güçlü bir  bağışıklık sistemi ve daha sağlıklı bir kalbe sahip olursunuz.

Mutlu anılarınız olsun

Arkadaşlarınızı ve ailenizi evinize davet ederek mutlu yeni anılar yaratın. Eviniz, pozitif enerjinin çoğaldığı ve herkesin huzurla dolduğu bir mekana dönsün. Birlikte keyifli, coşkulu anlar yaratarak pozitif enerji akışını arttırabilirsiniz.

Elektronik Aletler Hayatınızın Merkezi Olmasın

Çok fazla TV izlemek, akıllı telefonlara ya da diğer elektronik cihazlara olan bağımlılıkla birlikte aşırı radyasyona maruz kalmak depresyon, uyku sorunları, endişe ve yalnızlık yaratır. Bu, sizi hedeflerinizden ve kendinizden uzaklaştırır. Yanı sıra ortam enerjisini emerek daha büyük streslere yol açar. Rutininize daha doğal planlar ekleyerek yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Mumlar

Mumlar
Mumlar

Mum mükemmel pozitif enerji kaynağıdır. Ancak zehirli kimyasallar yaydıklarından kokulu mumlardan uzak durun.

11 Yorum

  1. Hele şu son yıllarda ülkemizde genel ruh sağlığında büyük bozulmalar olduğu için bu paylaşımınız çok değerli. Evrende pozitif enerji nasıl arttırılır konusunda ben de kendi minik sırrımı yazayım buraya: Elma Sirkesi. Evet bildiğiniz sofra tipi elma sirkesi. Hem bakterileri yok eden asidik özellikleri var hem de ortamdaki olumsuz enerjileri yok ediyor. Yerleri silerken iki kapak kadar suya eklemek yeterli. Sizin bu Himalaya Tuzu önerinizi de denemek istiyorum. Bakalım ne sonuç alacağım, yazarım size. Bilgiler için çok teşekkürler.

    1. Elma sirkesi gerçekten mucize bir ürün, her derde deva! Harika bir katkı bu,teşekkür ederim. Enerjiniz hep yüksek olsun. Sevgiler 🙂

      1. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz gerçekten özellikle evcil hayvan konusuna katılıyorum bütün sinir ve stresinizi alıp yok ediyor 🙂

  2. Yukarıda yazılanların %80 i uyguluyorum. Çok da farkında olmadan aslında ne kadar iyi bir şey yapıyormuşum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu