Bebeğiniz İçin Ev Yapımı Doğal Pişik Spreyi

Piyasadaki pişik kremleri genellikle doğal olmayan malzemeler içerebilir. Aşağıdaki ev yapımı doğal pişik spreyi bebeğinizi rahatlatmaya ve pişik sorununu gidermeye yardımcı olur. Üstelik yapımı da oldukça kolay.

Doğal pişik spreyi için en şifalı bitkilerden olan lavanta ve calendula (aynısefa) bitkilerini kullanacağız. Bu iki bitki de pişiklerin iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur ve hatta pişik oluşumunu önlemeye bile yardımcı olabilir. Lavanta, iyileştirici faydalarının yanı sıra oldukça sakinleştiricidir ve özellikle yatmadan önce kullanıldığında bebeğinizin sakin ve huzurlu bir uyku uyumasına yardımcı olur.

Doğal Pişik Spreyi Yapımı

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı calendula çayı (oda sıcaklığına soğutulmuş)
  • 1 çay bardağı lavanta çayı (oda sıcaklığına soğutulmuş)
  • 1 çorba kaşığı aloe vera jeli
  • 2-3 damla lavanta esansiyel yağı
  • Sprey şişesi
  1. Yukarıdaki tüm malzemeleri sprey şişesine koyun ve iyice karıştırın. Özellikle aloe veranın iyice sıvılaşmasına dikkat edin. Gerekirse bir süzgeçten geçirerek seyrelmesini sağlayın.
  2. Her kullanımdan önce pişik spreyini iyice çalkalayın. Hızlı kuruması için, spreyi aşırı püskürtmemeye dikkat edin.
  3. Spreyi kullanmadan önce bebeğinizi iyice temizleyin ve mümkün olduğunca kuru olduğundan emin olun.
  4. Daha sonra sprey şişesini çalkalayın ve pişik bölgesine birkaç kez sıkın. Spreyin kurumasını bekleyin ve ardından bebeğinizi her zamanki gibi bezleyin.

Ev yapımı doğal pişik spreyinin kullanım ömrü yaklaşık 1 haftadır. Bu nedenle 1 haftalık kullanım kadar yapın ve 1 haftanın sonunda tekrar taze sprey yapın.

Öneri: Pişik için hazırladığınız spreyi güneş yanığı için, küçük çizikler veya yaralar için ve hatta yatak yaraları için de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu