Erkekler Aşık Olduklarında!!!

Erkekler genelde duygularını ifade etmekten kaçınırlar. Kadınların aksine sizi sevdiğini söylemesi için bunu açıkça sormanız gerekir. Onlar için, açık olmak çok zor fakat imkansız değil. Hele ki kalplerini açıp içeri girmesine izin verdikleri kadın için, bütünüyle açık olabilirler.  

İşte, erkeğin size verdiği değeri anlamanız için bazı işaretler… 

“Ve Erkekler “

İstisnalar kaideyi bozmaz!!!  

  1. Seni sen olduğun için sever!

Bir erkek sadece güzelliği değil, sevdiğini her haliyle sever. Kusurlarını, hatalarını, erdemlerini… Seni sen yapan kişiliğini sever. Kararlarını sever seçimlerine saygı duyar… Her konuda başarılı olmanı ister, başarılarınla gurur duyar; tıpkı bir annenin-babanın çocuğuyla gurur duyduğu gibi… 

  1. Seni Dinler!

Erkeklerin çoğu, sadece tutku hissettiğinde karşısındakine konsantre olur. Seven erkek  duymaz, dinler. Pür dikkattir karşında, söylediklerini önemser, tavsiyelerini dinler. Seninle sohbet etmeyi sever. 

Aşık Erkek!
Aşık Erkek!
  1. Fedakardır!

Bir erkeğin, aşık olduğunun en önemli işaretidir fedakarlık. Kendisini mutlu eden şeylerden senin için vazgeçebiliyor, senin için planlarını hiç düşünmeden değiştirebiliyorsa bu sana gerçekten aşık olduğunu gösterir. Hayatındaki öncelik olduğunu hissettirir. 

  1. Seninle Tartışır!

Evet, Yanlış duymadın! Kavga her zaman bir ilişkinin kötüye gittiğine işaret değildir. Seven kişi ilişkisi için savaşır. Sorunlarınız varsa seninle tartışmaktan, kavga etmekten kaçınmaz. Ta ki çözüm bulana kadar. Çünkü seni seviyor ve kaybetmekten korkuyordur. Zaman zaman seninle tartışması da işte bu yüzden. Ve yine bu yüzden, bütün güzellikleri seninle yaşayabilmek için seninle savaşır… Aşık bir adam onun hayatında olduğun için kendini hep şanslı hisseder ve seni kaybetmemek için her şeyi yapabileceğini hissettirir… 

  1. Önemli Şeyleri Unutmaz!

Aşk kimi zaman saplantılı bir hal alsa da, herkesin tatması gereken bir histir. Bir de karşılıklıysa, işte o zaman verdiği hazzı en zirvede yaşatır. 

Erkek aşıksa, aşkına dair önemli şeyleri unutmaz; yıldönümleri, kahveyi nasıl içtiği, en sevdiği yemek, en sevdiği müzik…vs vs vs. 

  1. Başkalarının ne düşündüğü umurunda olmaz!

Bir erkek, toplumsal statüsü ne olursa olsun, zayıf ve itaatkar görünmekten hoşlanmaz. Ancak söz konusu aşık olduğu kadınsa işler değişir. Mesela başkalarının ne düşüneceğini umursamadan çantanı taşır. Çünkü sana karşı sevgiyle doludur ve sana ait her şeyi seviyordur, bu da bütün kaygılarını bir kenara bırakması için gereken sebeptir. 

  1. Bakımsız ve korkunç! göründüğün anlarda bile!

Saç baş dağılmış uyandığında bile sana aşkla bakar; dişlerini fırçalamadan önce öpmeye kalkar. Sen poponu devirip uyuklamaya devam ederken çayını, kahveni, kahvaltını hazırlamaktan haz duyar… 

  1. İçten dokunuşlar!

Hayır, seksten bahsetmiyorum, küçük dokunuşlar bahsettiğim; beklenmedik anda gelen öpücükler, saçını okşamalar, içten sarılmalar… Açıkçası seksten daha samimi jestler… Bir erkek, bu duygu dolu küçük fiziksel jestleri sadece, gerçekten aşık olduğu kadına yapar. Bunu bakışlarından da anlarsın…ve bu ikinizi bütünleştiren önemli bir detaydır. 

Erkekler ve Aşk
Erkekler ve Aşk

Veee son söz; 

Erkekler eylemle sever, kelimelerle değil!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

YORUM YAP!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer Yayınlar

Başa dön tuşu
Kapalı