En İyi Yağ Yakma Egzersizleri – Bel, Basen Bölgesi İçin Egzersizler

En İyi Yağ Yakma Egzersizleri hangileridir?

Vücudunuzdaki fazla yağ dokusundan nasıl kurtulacağınızı merak ediyor musunuz? Doğru egzersizlerle ve doğru bir programla yağlarınızdan kurtulmak zor değil. Beklemek için hiçbir neden yok! Bugün başlayın ve birkaç hafta içinde, ilk birkaç etkiyi görmeye başlayın. Buyurun, sizler için en iyi yağ yakma egzersizleri listesi.

1. İp Atlamak- Yağ yakmak için ideal: Her gün ortalama 30 dakika ip atladığında yaklaşık 400 kaloriye yakabilirsin. Her şey, tekrarın hızına ve doğruluğuna bağlıdır. İp atlama bütün vücut kaslarını harekete geçirerek kasları güçlendirir ve gereksiz yağları yakar.

2. Kardiyo egzersizlerinin ağırlıklarla kombinasyonu: Düzenli yapılan kardiyo egzersizleri, vücuttaki yağın yaklaşık % 75’ini yakar ve geri kalan kas olur. Bu oranı arttırmak istiyorsanız kardiyo egzersizlerini ağırlıklarla deneyin. Kısa sürede farkı göreceksiniz.

3. Yağ yakma egzersizleri denince ” Burpee ” es geçilemez!: En zorlu egzersizlerden biri ama belki de en etkilisi! Burpee, güç ve aerobik egzersizlerini bir dizi hareketle birleştiren ve tüm vücudu çalıştıran egzersizler bütünüdür. Yağ yakımını en hızlı biçimde gerçekleştiren en iyi egzersiz programlarındandır.

Burpee egzersizlerini merak ediyorsanız buraya tıklayın.

4. Tırmanma (Dağcılık): En popüler kardiyo egzersizlerinden biridir. Gelişmiş yüksek yoğunluklu egzersizler grubuna dahil olan tırmanma egzersizleri yeni başlayanlar için uygun değildir. Dağcılık sırasında nabız, metabolizma, yağ yakımı hızlanır ve özellikle bacaklarla kol kasları güçlenir.

5. Koşu: Koşmak, yağdan kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Buna ek olarak, vücudunuzu şekillendirir ve kaslarınızı kuvvetlendirir. Beslenme düzeninizi değiştirmenize gerek kalmaksızın yani kalori kısıtlamadan dahi, her gün yaklaşık 5 km koşmanız  vücut profilinizi önemli ölçüde geliştirir; kalp sağlığınızı düzenler, yağ yakımına büyük fayda sağlar ve kaslarınıza güç katar…

6. Bisiklet: Bacak, kalça ve uyluk kaslarını en iyi çalıştıran egzersizdir. Ayrıca yokuş yukarı bisiklet sürerek el, kol ve göğüs kaslarınız da çok iyi çalışır. Günlük fiziksel aktivitelerinizin arasına bisiklet sürmeyi ekleyerek bacak ve kalça yağlarından kurtulabilir, kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Başarınızın % 70’i sağlıklı beslenmenizle doğrudan bağlantılıdır. Doğru beslenme programı için  Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı ile Daha Uzun Bir Ömür! başlıklı makalemize göz atın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı