Daha Hızlı Kilo Vermek İçin Küçük İpuçları

Kalıcı ve sağlıklı bir kilo verme programı genellikle bir egzersiz rutini, beslenme yönetimi, ağırlık çalışması, stres yönetimi gibi bazı stratejilerin birleşiminden oluşur. Aşağıdaki ipuçları, kilo verme adımlarınıza henüz dahil edilmemişse, kalıcı ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacak ek faydalar içerir.

  • Aç karnına ılık su için

Her gün aç karnına bir bardak ılık su içmek yağ kaybetmenize yardımcı olabilir. Suyunuza lezzet katmak ve daha fazla fayda sağlamak için taze limon suyu ve bal ekleyebilirsiniz.

  • Yemeklerden önce su için

Yemeklerden 30 dakika önce su içmek daha tok hissetmenizi sağlayabilir ve bir sonraki öğünde yiyecek alımınızı azaltabilir.

  • Yüksek proteinli bir kahvaltı yapın

Kahvaltı menünüze protein eklemek bolca sağlık sunar. Ayrıca iştahı azaltır ve daha uzun süre tokluk hissi verir.

  • Şekerden kaçının

Yüksek miktarda şeker ve mısır şurubu içeren cola gibi içecekleri ve hazır meyve sularını hayatınızdan çıkarın. Yemek sırasında su, limon suyu veya bitki çayı içmeyi alışkanlık haline getirin. Aşırı şeker obezite, iltihaplanma, kalp hastalığı ve kanser riski taşır.

  • Kahve veya çay için

Her ikisi de metabolizmanızı artırarak yağ yakmaya yardımcı olan kafein içerir. Yeşil çay, özellikle olağanüstü antioksidan faydaları ve göbek yağını azaltmaya yardımcı olmasıyla bilinir.

  • Sağlıklı yağlar tüketin

Zeytinyağı, hindistancevizi yağı, kabuklu yemişler, tohumlar, avokado ve somon-sardalya gibi yağlı balıklar, sağlık yönetimi hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza ve yiyeceklerinize harika bir tat vermenize yardımcı olabilir. Akdeniz diyeti ağırlıklı olarak zeytinyağı kullanır ve daha fazla sağlık ve uzun ömür ile bağlantılıdır.

  • Daha fazla lif tüketin

Yemeklerinize yüksek lifli gıdalar eklemek, birçok sağlık yararı sağlarken daha az kalori ile kendinizi daha tok hissetmenizi sağlayacaktır. Sindirim sağlığınızı desteklemek ve kilo vermenize yardımcı olmak için meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, baklagiller tüketin.

  • Daha sık hareket edin

Kısa bir yürüyüş yapmak, yoga yapmak veya TV izlerken evde zıplamak gibi gün boyunca düzenli olarak beş dakikalık egzersiz veya fiziksel olarak aktif dakikalar ekleyin. Size ekstra enerji verecek ve sağlıksız atıştırmalıklara ulaşma fırsatını ortadan kaldıracaktır.

  • Yeterli uyku alın

 Zamanınızı daha iyi organize edin ve elektronik cihaz zamanını yönetin. Alışkanlığı kolaylaştırmak için günlük bir rutin oluşturun ve beyninizi uykulu hissetmesi için eğitin.

Ayrıca okuyun:

Yorumlar

  1. Tamda kilo vermeye çalıştığım bugünlerde yazınız çok yardımcı oldu, teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu