Erkekler İçin Cinsel Performans Arttırma Yolları

Cinsel performans eksikliği, partnerine derin, tatmin edici bir cinsel deneyim sağlayamayacağı düşüncesinden dolayı erkeklerde stres ve kaygıya neden olur. Bu sebeple birçok erkek cinsel performansını mümkün olduğunca artırmanın yollarını arar.

Piyasada cinsel performans arttırma ile ilgili pek çok ilaç mevcut, ancak eczaneleri ziyaret etmenize gerek kalmaksızın daha etkili ve daha uzun süre enerjik kalmanızı sağlayacak bir çok basit yöntem var. Cinsel performans nasıl arttırılır öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Erkeklerde Cinsel Performans Düşüklüğünün Sebepleri ve Arttırma Yolları

Cinsellik ilişkilerin ayrılmaz bir parçasıdır. Sizi birbirinize bağlar, bağlı kalmanızı sağlar. Ancak, cinsel dayanıklılık penisinizin performansıyla sınırlı değildir. Etkili bir cinsellik tüm vücudunuzun uyumlu ve hazır olmasını gerektirir.

Günümüzde erkekler çeşitli cinsel problemlerden muzdarip ve cinsel performans eksikliği de bunlardan biridir. İnkar edilemez bir gerçek var ki o da, cinsel ilişkide erkekler için dayanıklılık, iyi ve doyurucu bir seksin anahtarıdır. Düşük cinsel performans genlerle değil, yaşam kalitesiyle ilgilidir:

Beslenme alışkanlıkları

Sağlıklı gıdalar, bir erkeğin cinsel dayanıklılığını arttırmada hayati önem taşıyan bir role sahiptir. Sağlıksız besin tüketimi, vücudun cinsel işlevini bozar.

Alkol-Sigara

Rahatlamak ve gevşemek için sigara ve alkole baş vurmak cinsel performansı olumsuz yönde etkileyebilir. Yapılan çalışmalar, bir miktar kırmızı şarabın kan dolaşımını artırabileceğini gösterdi, ancak çok fazla alkol olumsuz etkilere neden olabilir.

Uyarıcılar kan damarlarını daraltır ve iktidarsızlığa yol açabilir. Sigarayı bırakmak cinsel performans artırmak için önemli adımlardan biridir. Kötü alışkanlıkları egzersiz ve kaliteli beslenme ile değiştirerek cinsel sağlığınız üzerinde oldukça olumlu etkiler yaratabilirsiniz.

Egzersiz

Cinsel Performans Arttırmanın Doğal Yollarını Öğrenin!
Cinsel Performans Arttırmanın Doğal Yollarını Öğrenin!

Egzersiz, vücudun kan dolaşımını iyileştirir ve daha iyi bir ereksiyon için yardımcı olur, aynı zamanda cinsel ilişkinin daha uzun süre devam etmesini sağlar. Egzersiz eksikliği cinsel istek ve performansı azaltır.

Sağlıklı bir penise sahip olmak için sağlıklı bir kalbe ihtiyacınız vardır ve kalp sağlığını korumanın bir yolu da aktif kalmanızdır. Bu, spor salonlarını mesken edinmeniz demek değil; her gün yapacağınız yarım saatlik sağlam bir egzersiz yeterli olur. Koşu ve yüzme bu konuda mükemmel tercihlerdir ve libido yükseltme konusunda harikalar yaratabilirler.

Stres ve Kaygı

Çoğu erkek, cinsel sorunlarıyla ilgili yeterince açık değildir ve bu durum partneriyle ilişkisini olumsuz etkiler. Akabinde kaygı ve stres bozuklukları yaşanır. Stres, cinsel performansınıza zarar verebilecek sigara veya alkol tüketimi gibi kötü alışkanlıkları da tetikleyebilir. Eşinizle stresiniz hakkında konuşmak ilişkinizi güçlendirirken sizi rahatlatabilir.

Güneşlenin

Gün içerisinde mutlaka 15-20 dakika güneş ışınlarından faydalanın. Güneş ışığı vücudun melatonin üretimini durdurur ve  enerjinizi arttırır. Melatonin uykuya yardımcı bir hormondur aynı zamanda cinsel dürtüleri de hafifletir.

Yani daha az melatonin daha fazla cinsel istek potansiyeli anlamına gelir. Dışarı çıkın ve güneşin cildinize çarpmasına izin verin. Özellikle vücudun daha fazla melatonin ürettiği kış aylarında güneşe maruz kalmak cinsel dürtülerinizi uyandırmaya yardımcı olabilir.

Pelvik Kaslar

Pelvik kaslar cinsel yaşamınızda önemli bir rol oynamaktadır. Dolayısıyla cinsel performansı ve dayanıklılığı artıracağından bunları güçlendirmeniz önemlidir. Kegel egzersizleri  pelvik kaslarınızı güçlendirmenin en kolay yoludur. Pelvik kaslarınız ne kadar kuvvetli ise, cinsel performans arttırma şansınız da o kadar fazladır. Bu, aynı zamanda daha sağlam bir ereksiyona sahip olmayı da sağlar.

Konuşun

Seks tek yönlü bir cadde değildir. Partnerinizin arzularına özel dikkat gösterdiğinizde, onun için cinsel zevki keyifli kılmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi performansınıza da katkı sağlamış olursunuz.

Kadınlar cinsel ilişkide samimiyete daha fazla odaklanmak isterken, erkekler cinsel aktivitenin sert yönlerine daha fazla odaklanma eğiliminde olabilirler. Başka bir deyişle, partnerinize ne istediğini sorun ve ona ne istediğinizi söyleyin!

Mastürbasyon

Daha fazla mastürbasyon yapın. Mastürbasyon, kişinin cinsel dayanıklılığını kontrol etmek ve arttırmak için çok sağlıklı ve güçlü bir yoldur.

Kilonuza dikkat edin

Kilo her zaman cinsel aktivitede bir engel oluşturur ve genellikle performans kaybına yol açar.

Cinsel performansı arttırmak için yardım alın

Eğer cinsel performans bozukluğunuz varsa ve bunun üstesinden gelmekte zorlanıyorsanız, tıbbi tedaviye ihtiyacınız olabilir. Cinsel performansınızı nasıl arttırabileceğinizi doktorunuzla konuşmaktan asla çekinmeyin.

Cinsel performansı arttırmaya yardımcı en etkili gıdalar

Yediklerimizle cinsel performans arasında bir bağ var mı? Elbette, kesinlikle var. En önemlisi, bazı gıdalar hem sağlıklı kan damarları için hem de ereksiyon yeteneği için hayati önem taşıyan nitrik oksit denen kimyasal üretimini arttırır.

Nitrik oksit, ”arginin” denilen bir amino asitten ürer. Nitrik oksit üretiminden dolayı iktidarsızlığa karşı bazı ilaçlarda (viagra gibi) da kullanılan arginini bazı gıdalarla arttırmanız mümkün. Aşağıdaki gıdalar arginin bakımından oldukça zengindir:

Fasulye – Badem – Ceviz – Yulaf – Somon balığı ve orkinos gibi soğuk su balıkları. Ayrıca antiosidan içeren organik meyveler – Ceviz – Ay çekirdeği – Nar – Zencefil – Turunçgiller – Fasulyeler – kırmızı lahana – Enginar Brüksel lahanası – ıspanak – Sarımsak – Soğan gibi gıdalar da cinsel performans arttırma özelliğine sahiptir.

Diğer gıdalar:

Muz: Potasyum açısından zengin bu meyve, cinsel performans arttırmak için epey etkili gıdalardandır.

Baharatlar : Tüm doğal baharatlar tansiyonu dengeler, iltihap azaltır ve kan akışına yardımcı olur.

Protein: Protein, vücudumuzun düzgün çalışabilmesi için, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu amino asitler içerir. Diyetinize yumurta akı, az yağlı süt, balık ve tavuk gibi protein açısından zengin gıdalar ekleyin.

Cinsel performans arttırmak için yedikleriniz, içtikleriniz son derece önemli. Bol miktarda meyve, sebze ve yağsız et tüketin. Bu şekilde sağlıklı kalacaksınız, fiziksel ve zihinsel dayanıklılığınız artacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı