Evde Yapılabilecek Cilt Yenileyen Doğal Maske Tarifleri

Evde hazırlayabileceğiniz doğal cilt yenileyen maske tarifleriyle de son derece etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Hem daha ucuz hem yan etkileri yok hem de sonuçlar oldukça etkileyici!

Vücudumuzun en hassas kısımlarından biri kesinlikle yüzümüzdür. Ayrıca, yaşlanmanın en çok etkilenen kısmı da yine burasıdır. Kırışıklıklar ve cilt lekeleri yaşlanmanın en belirgin işaretleridir. Özellikle kadınlar, bu problemlerden kaçmak için gerekirse bir dizi ameliyatı bile göze alabiliyor. Bu ameliyatlar pahalı ve çoğu zaman arzulanan sonucu vermeyebilir.

Bu gün sizlere yüzünüzdeki leke ve kırışıklıkları hızlı bir şekilde gidermenize yardımcı olan, evde yapılacak 3 farklı cilt yenileyen maske tarifi vereceğiz.

Cilt Yenileyen Doğal Maske Tarifleri

— Aspirin ve Limon Maskesi

Aspirin salisilik asitten oluşur. Ölü hücreleri ortadan kaldıran ve gözeneklere derinlemesine işleyen bir bileşiktir. Aspirin içeriğinde, cilt lekelerini gidermeye yardımcı bol miktarda anti-inflamatuar da bulunur. Ancak aspirini limon suyu ile kombine ettiğinizde sonuçlar gerçekten şaşırtıcıdır.

Malzemeler: 3 çorba kaşığı limon suyu, 3 tablet Aspirin.

Hazırlanışı ve kullanımı:

Aspirinleri iyice ezin. Daha sonra bu toza limon suyu ilave edin. Yoğun ve pürüzsüz bir kıvam alıncaya dek karıştırın. Yüzünüze uygulayın. Bu doğal cilt yenileyen maske 10 dakika boyunca yüzünüzde kalsın. Bu süre geçtikten sonra, yüzünüzü bol miktarda su ile durulayın.

— Balkan Maskesi

Aspirin, yoğurt ve baldan oluşan bu maske cilt problemlerini gidermede oldukça etkilidir. Yoğurt bol miktarda kalsiyum, potasyum ve protein içerir. Ayrıca vitamin ve mineral deposudur. Aspirin ve bal ile karıştırıldığında ise sonuçlar muazzamdır.

Malzemeler: 5 tablet Aspirin, 1 çorba kaşığı yoğurt, ½ çorba kaşığı bal.

Hazırlanışı ve kullanımı:

Aspirinleri ezip tozu bir kaba koyun ve diğer malzemeleri de ekleyerek yumuşak bir macun haline getirin. Maskeyi uygulamadan önce gözeneklerin açılması için 5 dk kadar yüzünüze buhar banyosu yapın. Ardından maskeyi dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Yarım saat bekleyin ve ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

— Üçüncü Maske

Malzemeler:

  • 3 çorba kaşığı ılık su
  • 3 tablet Aspirin

Hazırlanışı ve kullanımı:

Aspirinleri ezip ılık suya ekleyin. İyice karıştırıp yumuşak bir macun hazırlayın. Dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. 10 dakika bekleyip bol su ile durulayın.

Bu ev yapımı maskelerden dilediğinizi deneyin. Her gün uygulayabilirsiniz. Maskeden sonra cildinizi bolca nemlendirmeyi unutmayın. Düzenli uyguladıktan kısa bir süre sonra cildinizdeki şaşırtıcı değişime hayran kalacaksınız!

İlginizi çekebilir: Aspirinin Faydaları- Aspirinin Şaşırtıcı Kullanım Alanları

2 Yorum

  1. Erkekler bu konuda biraz ilgisiz sanırım kendilerine çok iyi bakmıyorlar belkide üşengeçler ama her gün olmasada arada sizin gibi iyi sitelerden tarifler alıp deniyorum çok teşekkürler özllikle evde yapılabilmesi büyük kolaylık

    1. Erkekler de artık en az kadınlar kadar kendileriyle ilgililer aslında ve bu güzel bir gelişme 😉 Bu maskeleri erkekler de rahatlıkla kullanabilir…
      Ziyaretiniz için teşekkür bizden. Tekrar görüşmek üzere. Takipte kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu