Bob Saç mı, Lob Saç mı? | Hangi Saç Kesimi Sizin Tercihiniz?

Bilenler bilir, yaşadığımız dönemde eskinin küt saç modelleri büyük bir evrim geçirdi ve yeni kimliğiyle ‘bob saç modeli’ ve ‘lob saç modeli’ adını aldı. Bu modeli en iyi şekilde taşıyan Victoria Becham’ın başı çektiği furya, bir süre sonra Rhianna’ya da sıçradı. Bella Hadid’in de bu furyaya dahil olması bob modelini zirveye taşıdı.

Siz de tahmin edersiniz ki katlı, katsız, düz, dalgalı, kahküllü, kahkülsüz yüzlerce ve pek denenmemiş bob ve lob saç modeli var öyle değil mi?

Dünya starlarından tutun da aristokratların ya da kendinde ufak ama etkili bir değişiklik yapmak isteyen kadınların, kuaförlerine koşarak yaptırdığı yegane trend Bob stylingi oldu. Peki ama neden? Çünkü Bob saçlar kullanımı kolay, taşıması hafif ve aynı zamanda çok da pratik modeller.

Yanı sıra kolayca şekil de alabiliyorlar. Tek kötü yanı ise kısa sürede formunu kaybetmesi. Çünkü Bu model ortalama iki ayda bir kuaföre giderek tazeletmeniz gereken saç modellerinden…

Bob saç veya Lob saç modellerini kimler tercih etmeli? 

Bob Saç Modeliniz Hangisi?
Bob Saç Modeliniz Hangisi?

Bob saç modelleri; kısa, orta boy ya da uzun boy kullanılabilir. Özgür bir ruha sahipseniz, ruhunuzu en iyi yansıtacak saç modeli kesinlikle Bob modelidir.

Hele ki çalışan bir kadınsanız ve saçlarınıza yeterince vakit ayıramıyorsanız eğer, hiç düşünmeyin ve bob’a yönelin. Zira sadece hafif bir şekillendirici sprey, dağınık fön gibi basit ve hızlı yöntemler bob saçın en muhteşem özelliklerinden. Sıkıldığınız anda ise, bir düz fön ya da dalgalı fön tercih edebilirsiniz.

Bombeli, kulak hizasından başlayarak ölçü alınan bu saç modeli 40 – 50 farklı tarza varan değişik forma sahip. Bob stil için ‘hah tamam, artık modelleri tükendi’ desek de her yıl kendini yenileyerek çıkabiliyor karşımıza.

Bazı kadınları, kulak – çene hizası kısa modelleriyle korkutan Bob stili hoşunuza gitmiyorsa, buna alternatif olan Lob saç modelleri ile de tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Zira Lob saç kesimi omuz hizasından başlıyor. Yalnız her iki modelin de en güzel tarafı, her renkle göz kamaştırıcılığını koruyor olması.

Bob ve lob modellerini kullanırken ortadan ayırarak simetrik kullanabilir ya da yandan ayırarak asimetrik bir forma kavuşturabilirsiniz. Hem tek renk, hem ombreli, balyajlı ya da fullcolor modellemelerle de kullanabilirsiniz.

Hem Şık Hem Kullanışlı Hem de Çok Rahat

Kimilerine göre bob modeli, yazın kullanılabilecek en iyi saç modeliyken, bahar aylarında kadına en çok yakışan saç modeli, lob modelidir.

Örneğin Hollywood yıldızlarına, neden lobu tercih ettikleri sorulduğunda, ”her şekle girmeye uygun bir model” diye cevapladıklarını görürüz. Sonuç olarak karar sizin. Zira Bob ya da Lob modellerini kullandığınızda yüz şekliniz minyon olsa da, olmasa da kontürleneceğinden size yakışacaktır.

Ama ben saçlarımı topuz ya da at kuyruğu yapamadığımda kendimi çok eksik hissederim diyorsanız, siz kesinlikle bir ‘lob’ çusunuz demektir. Yanı sıra tarzınız için önemli bir tüyo daha vermek gerekirse; romantiklere Lob saç kesimi, sportiflere ise Bob saç kesimi şiddetle tavsiye edilebilir.

Bu içeriği hazırlayan konuk yazarımıza teşekkür ederiz.

Yorumlar

  1. Hem kullanılışlı olması hemde şık durması nedeniyle tabi ki lob model saç stili 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu