Yaşam

BMW Yerli Elektrikli Minibüse Tam Not Verdi! Karsan Jest Elektric İle Tanışın!

En fazla kullandığımız toplu taşıma araçlarından biri olan minibüsler, Karsan Jest Electrich projesi ile çevre dostu olmaya bir adım daha yaklaşmış oldu. Almanya’nın Münih şehrinde bulunan Maisach pistinde BMW mühendisleri tarafından test edilen Karsan Jest Electrich BMW’nin onayını aldı. Karsan’ın Eylül sonunda üretimine başlayacağı ilk yerli ve elektrikli minibüs “Jest”, elektrik motorunu kullandığı BMW’den tam not almayı başardı.

karsan-jest-electric-elektrikli-minibus
karsan-jest-electric-elektrikli-minibus

Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, BMW ile işbirliğini sürdüreceklerini ve bu işbirliğini bir sonraki adıma taşımak istediğini belirtti. Arpacıoğlu ” Hannover Fuarı sonrası seri üretimine başlayacağımız Karsan Jest Electric’i ABD ve Avrupa pazarlarında yaygınlaştırmak üzere stratejik ortaklıklarımızı geliştireceğiz” şeklinde ifadede bulundu. Ayrıca, henüz üretim başlamadığı halde Avrupa’dan siparişler almaya başladıklarını da ekledi.

Karsan Jest Elektrick’in Özellikleri

Karsan Jest Electric için kullanılan BMW üretimi elektrik motorunun özellikleri şu şekildedir;

  • Devamlı olarak 170 HP güç, 290 Nm tork üretiyor.
  • 33 ve 66 kW-saatlik iki farklı batarya tercih edilerek kullanılabilen Jest Elektric-Elektrikli minibüs, 165 kilometreye kadar menzil sunabilmektedir.  • Geleneksel şarj aletleriyle 8 saatte şarj olan bataryalar, hızlı şarj istasyonlarında en fazla 2 saatte tam doluma ulaşabilir. Ayrıca, rejeneratif fren sistemi %25 oranında bataryaların kendi kendine şarj olmasına yardımcı oluyor.
  • Yüksek manevra kabiliyetine ve harika bir tırmanma performansına sahip olan Karsan Jest Electric, aynı zamanda sessiz bir yolculuk imkanı sunuyor.
  • Karsan Jest Elektric, oldukça geniş ve ferah, anahtarsız giriş, multimedya ekran, dijital gösterge paneli ve isteğe bağlı olarak Wİ-Fİ uyumlu alt yapısı ve mükemmel süspansiyon sistemi ile olağanüstü bir konfor sağlar.

Kaynak: http://en.karsan.com.tr

Bunlar da ilgini çekebilir!

Etiketler

Benzer Yayınlar

YORUM YAP!

Close
Close