Ayakkabılarınızın İlk Günkü Kadar Temiz ve Yeni Görünmesi İçin Basit İpuçları!

Ayakkabılarınızda oluşan kusurları fark ettiğinizde bir ayakkabı tamircisine gitmeden ya da yeni bir ayakkabı almadan önce sizler için derlediğimiz bu önerilere göz atmak isteyebilirsiniz.

Kirli ve eskimiş ayakkabılarınızı yeni gibi gösterecek oldukça basit ve çok daha ucuz tüyolar

1- Muz ile ayakkabı yenileme: İkiye böldüğünüz muzun bir parçası ile ayakkabılarınızı cilalar gibi ovun (muz kabuğu da kullanabilirsiniz). Ardından bir peçete ile fazla bastırmadan silin. Bu uygulamayla ayakkabılarınız ilk günkü kadar parlak ve yeni görünecek.

2-  Sıradan bir silgi : Ayakkabınızın tabanlarında saf bir beyazlık istiyorsanız, herhangi bir silgi yardımıyla kirli tabanları iyice silin. Nasıl temizlediğine şaşıracaksınız.

3- Tırnak törpüsünü deneyin : Süet ayakkabılarınızı kirden arındırmak için bir tırnak törpüsü işinizi görecektir.  Törpüyü sadece sorunlu bölgelerde kullanın. Kullanacağınız törpünün metal olmayan törpülerden olması gerekir ve törpüyü çok fazla bastırmamaya dikkat edin, aksi takdirde süet zarar görebilir.

4- Rugan ayakkabı nasıl temizlenir : Rugan ayakkabınızı parlatmak için cam temizleyicilerden faydalanın. Bu garip ama oldukça etkili yöntemle ayakkabılarınız yeni alınmış gibi görünecek.

5- Deri ayakkabılar için bakım : Deri ayakkabılarınızda çizikler ya da derin kesikler oluştuysa, herhangi bir mobilya mağazasından bulabileceğiniz ‘sıvı deri’ denilen harika ürünle deri ayakkabılarınızı kurtarabilirsiniz.

6. Ayakkabı fermuarınız mı sıkıştı? : Ayakkabı fermuarınız sıkıştığında bir mum ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Bir parça mumu fermuarın üzerine sürtün. Böylece eskisi kadar pürüzsüz olacak ve yağ gibi kayacaktır.

7-  Lekeler için : Ayakkabınızda gözle görülür lekeler varsa, bir miktar suya biraz sirke ilave edip bir diş fırçası yardımıyla lekeli kısımları fırçalayın. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Bu tavsiyelerin size yardımcı olacağını umuyoruz. Peki siz ayakkabı bakımı için hangi yöntemleri uyguluyorsunuz. Bildiğiniz farklı yöntemleri lütfen yorum kısmından bizimle paylaşın!

Yukarıda anlatılan ayakkabı bakımı önerilerinin nasıl uygulanacağını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu