Mutlaka denemeniz gereken makyaj trendleri | XHayat
Yaşam

Mutlaka denemeniz gereken makyaj trendleri

Hemen söyleyelim ki bu sezon öyle pek de alıştığımız gibi makyaj trendleri yok. Son derece alışılmışın dışında avangard dokunuşlar, yüzünüzü sürrealizm akımından yararlanan gerçek üstü çalışmalarda bulunabileceğiniz bir tual gibi kullanmanıza imkan verecek. Kısacası bu yılın makyaj trendlerini uygulamak istiyorsanız cesur üstü cesur olmalısınız. Bunun dışında renklerden bahsetmemiz gerekirse dudaklarda kestane tonları kiraz ve erik tonları hakim. Yanı sıra yine dudaklarda iki renk tonunu aynı anda kullanma modası da var.

Biraz da göz farlarından söz edelim. Farlarda bildiğiniz gibi patlak renkler, parlak maviler – yeşiller son senelerde yoktu. Onun yerine, çok zorda kalırsak, kahve tonlarını ve nüde renkleri kullanıyorduk. Bu seneyse parlak ve patlak renkler göz kapaklarımıza geri dönüyor diyebiliriz.Kısacası maviler, sarılar, yeşiller, pembeler, morlar bu sene gözlerde cirit atıyor. Neon renkler, beyazlar hem göz farında hem de göz kaleminde revaçta. Hatta kaşlarınızı bile gözünüze dahil ederek boyayabileceksiniz.

Uzaydan Mesajınız Var!

Makyaj tasarımcıları bu yıl uzayın derinliklerinden sesli sinyaller almış olmalılar ki, bu tarz tasarımlara sapmalar yaptılar ve imza attılar. Çünkü bu yılın uçuk makyaj etkilerini gördüğünüzde siz de ne dediğimizi çok iyi anlayacaksınız. İkonik makyaj efektlerini anımsatabilecek olan bu makyaj tasarımları ancak iddialı ve cesur moda ikonları tarafından kullanılabilir gibi geldi bize zira.

Gözlere Gökkuşağı Düşmüş

2018 senesinin göz makyaj trendi için ne diyebiliriz bilemedik ama bize sorarsanız siz en iyisi mi alın elinize bol renk çeşidi içeren far paletinizi ve gök kuşağında gördüğünüz tüm  renkleri hem kaşlarınıza, hem kaş – göz arasında kalan noktaya, hem de  göz kapağınıza  sürün. İşte size yılın trendi gök kuşağı göz makyajı.

Öte yandan gözlerinize gök kuşağı efektleri vermek için 3 – 4 fosforlu ya da neon rengi farı paralel çizgiler halinde göz kapağınıza çekebilirsiniz.
Yine başka bir fikir olarak kontrast renklerde far ve rimel uygulaması da yapabilirsiniz. Örneğin mor fara – pembe kalem rimel çekmek gibi.

Besinlerde Organik Arayışı Olurda, Makyajda Hiç Olmaz mı?

Evet başlıklardan da gördüğünüz gibi yanılmadınız zira bu yıl makyaj trendlerinde büyük çelişkiler ve zıtlıklar var. Örneğin yukarıda bahsettiğimiz uzay çağı ve gökkuşağı makyajının yanı sıra dilerseniz bu yıl organik makyaj türünden yararlanarak sıfıra yakın natürel makyajlarla çıkabilirsiniz sokağa. Bunun için sadece baz makyajınızı yapın ve biraz yüzünüze renk verin yeter.

Yanı sıra farklı bir fikir olarak bu yıl pembe ve şeftali tonları makyajda çok moda olduğundan soft tonlarda şeftalileri hem göz kapağınıza hem de elmacık kemiklerinize uygulayarak sadece bu şekilde de dışarı çıkabilirsiniz.

Göz Kapağı Arası Kuyrukları

Bu kış makyaj tasarımcıları gözlere takmış sanıyoruz. Buna bağlı olarak da ilginç makyaj teknikleri geliştirmişler. Örneğin bu yıl göz kapağınızla kaşınız arasındaki bölgeye kuyruklar çizmek çok  trend.

Fosforlu Rimeller Edinin!

Baştan söyleyelim bu yıl öyle her yıl alıştığımız gibi siyah, kömür karası, isli, kahve ya da vizon tonlarındaki maskaralar yok. Tam tersine kirpiklerinizi mavi, yeşil, sarı, mor, pembe gibi  canlı renklerle vurgulayacaksınız.

Kırmızının Elli Tonu

Bu yıl dudaklarda öyle tek bir renk tonuyla yetinmek de yok zira böyle bir uygulama yaparsanız demode ve out olursunuz bilesiniz. Örneğin 2018 yılının trend rengi olan kırmızı bir ruj sürecekseniz, başka bir kırmızı tondaki rujla aynı anda kullanmalısınız. Mesela soğuk vişne kırmızısı yanında elma şekeri kırmızısını bu anlamda dudaklarınızda kombinleyebilirsiniz.

Avangard Makyaj Uygulamaları

Yemek, dinleti, konser, parti ya da davetlere giderken öyle hanım hanımcık makyajlar yok… Kocaman takma kirpiklerinizi takarak, kirpi gibi kirpiklerinizi boyayarak, göz kapaklarınıza aykırı renklerde farlar sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.Yanı sıra turuncunun, sarının, pembenin, mavinin, yeşilin ya da morun çarpıcı neon tonlarını seçerek baştan aşağı göz kapağınıza – kaşınıza kadar sıvama modası da var.

Göz Kalemleriyle Yapılmış Çerçeveler Out

2018 yılında elinize göz kaleminizi aldığınızda sakın gözlerinizin tümünü çerçevelemeyin. Çünkü bu yıl sadece göz pınarlarını ve göz uçlarını kalemle çerçevelemek modası var.

Göz kalemi modası konusunda beyaz kalemlerde de büyük trendler var. Beyaz kalemi son yıllardan hatırlarsınız gözlerimizin alt – iç kısmına gözlerimizi büyütmek ve aydınlatmak için kullanıyorduk. Bu sene ise gözlerinize baştan başa büyük çerçevelerle beyaz kalem çekebilirsiniz. Far seçecekseniz mat değil metalik olanlar moda.Ayrıca makyaj takıları denen boncuklarla, mini incilerle de makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Bunun için gözlerinizin bitimine, göz pınarlarınıza, dudaklarınızın bitimine minik boncuklar yapıştırabilirsiniz.

Eyeliner çekmeyi seven biriyseniz şimdilerde o buğulu bakışları duble biçimde yaratacaksınız demektir. Zira bu yıl hem üstten hem de alt taraftan eyeliner çekme modası var.

Kaşlar

Bu yıl kaşlar konusunda büyük tezatlar var zira kaşlar ya çok kalın ya da hiç yoklar. Pek alınmamış ve ellenmemiş doğal formlarıyla kaşlarınızı gür bırakabilir ve sadece kontör kısımlarını düzeltebilirsiniz belki. Öte yandan kaşlarınızı fondöten ve pudra yardımıyla yok edebilir ve senenin doğallık trendine uyabilirsiniz böylece.

PAYLAŞ!

Bunlar da ilgini çekebilir!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı