100 Yıllık Fitness Tarihinin 100 Saniyelik Muhteşem Videosu

Sağlık ve fitness modern yaşamın her zaman ön planda yer alan konularından olmuştur. Dünya çapında her yaştan birçok insan sağlıklı beslenmenin yanı sıra koşu, bisiklet, yüzme gibi egzersiz çeşitlerini yapabilmek için bilinçli bir çaba gösteriyor. Şanslıyız ki günümüzde kendimize uygun bir egzersiz ya da spor dalı seçmek için yüzlerce alternatifimiz var. Fakat sanmayın ki fitness egzersizleri ilk aerobik ile başlamıştır. Hayır, erkekler ve kadınlar bundan çok çok yıllar önce, bugün kullandıklarımıza çok az benzerlik gösteren garip spor ekipmanlarıyla şekle girmeye çalışıyorlardı. Fitness’ın günümüzdeki modern şeklini alması da biraz zaman aldı tabii haliyle.

Peki, özellikle kadınların son yüz yıl boyunca kilo vermek için ne tür fitness egzersizleri ile ilgilendiğini merak ediyor musunuz?

İngiltere menşeili bir sağlık servisi olan Benenden Health, geçtiğimiz günlerde yüz yıla yayılmış fitness trendlerini bir videoda topladı. Videoda Twist’ten Hula Hoop’a, oradan da Zumba’ya kadar uzanan kendi zamanlarının popüler fitness egzersizleri kronolojik sıraya göre yer alıyor.

İşte 100 saniyede 100 yıllık fitness tarihi;

2 Yorum

  1. Çok güzel yapmislar. Bazi akimlarin modasi geçmiyor içindeki hareketlerde ufak tefek degisiklikler oluyor. Agirlik çalismalarini atlamislar bir tek. Kadinlar artik agirlik calismaktan korkmuyor 😊

    1. Aynen öyle, hatta artık ağırlık çalışmaları daha çok revaçta. Kaslı baklava dilimli kadınlar artmaya başladı💪😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu